GALERIA PLAKATU MONIUSZKOWSKIEGO W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

F2FF1

Informuje: Urszula Śliwińska – rzecznik FG

W związku z obchodami Roku Moniuszkowskiego, Filharmonia Gorzowska zaprasza na wystawę plakatu autorstwa Witolda Mysorowicza. Na wystawie zaprezentowano 20 ilustracji do oper, baletów, Śpiewnika Domowego oraz pieśni wybitnego kompozytora.

  Zgodnie z uchwałą sejmu RP, rok 2019 ustanowiony został Rokiem Stanisława Moniuszki. W całym kraju z tej okazji odbywają się liczne wydarzenia kulturalne. Koordynatorem Regionalnym do spraw organizacji obchodów 200. Rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki w województwie lubuskim został Mariusz Wróbel, dyrektor Filharmonii Gorzowskiej. To właśnie ta instytucja zorganizowała 5 maja, a więc dokładnie w dniu urodzin kompozytora, Moniuszkowską Bitwę Dwóch Orkiestr, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury oraz koncert Moniuszko Sample Birthday angażujący lokalnych artystów alternatywnych.

Do końca maja we foyer Filharmonii Gorzowskiej można oglądać wystawę plakatów autorstwa warszawskiego artysty Witolda Mysorowicza. Przedstawiono na niej 20 ilustracji do głównych dzieł Stanisława Moniuszki, m.in. oper, operetek, baletów i pieśni.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Mysyrowicz jest artystą, designerem, karykaturzystą i działaczem sportowym. Zajmuje się grafiką wydawniczą i reklamową, rysunkiem satyrycznym i innymi dyscyplinami plastycznymi. Uczestniczył w kilkuset wystawach plakatu, malarstwa i rysunku w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. Za swe prace (plakaty, znaki graficzne, rysunki) otrzymał ponad 145 nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Wystawa odbywa się dzięki uprzejmości Społecznego Komitetu Obchodów 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz Fundacji Polcanart, które udostępniły Filharmonii Gorzowskiej plakaty Witolda Mysyrowicza.

 

 

61 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.