KONCERT JAK OBRAZ IMPRESJONISTÓW

FG

Informuje Urszula Śliwińska – rzecznik Filharmonii Gorzowskiej

Przed nami ostatni koncert kameralny w obecnym sezonie artystycznym w Filharmonii Gorzowskiej.  Cały cykl tych koncertów pokazał, że w muzyce kameralnej wciąż wiele jest do odkrycia, a nowe zestawienia instrumentów stwarzają niecodzienne formy wyrazu. Tak będzie i tym razem. 10 maja na scenie wystąpi obój i rożek angielski w towarzyszeniu tria smyczkowego.

  Wymagający, przepiękny, poruszający – takimi przymiotnikami określają koncert sami artyści. Koncert rozpocznie wirtuozowski Kwartet na obój, skrzypce, altówkę i wiolonczelę Mozarta. Tego kompozytora usłyszymy również w przepięknym  i melancholijnym  Adagio na rożek angielski, skrzypce, altówkę i wiolonczelę.

Po przerwie usłyszymy oboistę i kompozytora francuskiego, Gillesa Silvestrini, artystę nazywanego współczesnym Paganinim oboju. Muzycy wykonają trzy kompozycje inspirowane malarstwem impresjonistycznym. Podczas koncertu publiczność będzie jednocześnie podziwiała dzieła Maneta, Moneta i Renoira.

– Te utwory to osobista wizja impresjonizmu przeniesiona przez Silvestrini na płaszczyznę muzyki – mówi Daniel Barnardino, oboista Orkiestry
Filharmonii Gorzowskiej i autor tego koncertu. – To kompozycje bardzo wymagające od muzyków, a jednocześnie wyjątkowe i przepiękne w odbiorze, doskonale oddające impresjonistyczne malarstwo.

Koncert zwieńczy skrzący się nastrojami, detaliczny w melodyce i swobodny w formie Phantasy Quartet Brittena.

– Dobór repertuaru jest nieprzypadkowy. Zależało mi na tym, by pokazać wyjątkowe współbrzmienie oboju z instrumentami smyczkowymi. Wybraliśmy te kompozycje, które w szczególny sposób to obrazują, a jednocześnie będą prawdziwą przyjemnością dla publiczności – dodaje Daniel Bernardino.

  Koncert „Czwórka z fantazją, piątek 10 maja, godz. 19.00

Bilety 20-25zł

 

 

130 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.