LESZEK BOŃCZUK LAUREATEM NAGRODY IM. JANUSZA SŁOWIKA

Relacja Ewy Rutkowskiej

Nagroda im. Janusza Słowika (ur. w maju 1941)

Nagroda przyznawana jest od 2005 roku z inicjatywy nieżyjącej, już znanej działaczki kulturalnej w Gorzowie, Anny Makowskiej.

Wręczenie nagrody za ubiegły rok, odbyło się jak zwykle w Klubie „Pod Filarami. Na początek Przewodniczący Kapituły Nagrody Janusz Dreczka (członkami Kapituły są wszyscy nagrodzeni tą nagrodą) przypomniał sylwetkę Janusza Słowika. Powiedział m.in. „ Był to urzędniuk, zwykły człowiek, obecny tam, gdzie się coś działo w sferze kultury. Ale nie byłoby tej nagrody, gdyby nie Anna Makowska-Cieleń. Statuetki od początku (społecznie) wykonuje gorzowska artystka rzeźbiarka Zofia Bilińska. Tegoroczną zatytułowała „Spirala życia”.

Do tej pory laureatami zostali: Barbara Schroeder, Marek Z. Piechocki, Jerzy Synowiec, Daniel Adamski, Janusz Dreczka, Czesław Ganda, Adam Bałdych, Michał Wróblewski, Tomasz Malewicz, Błażej Król  i Stowarzyszenie „Sztuka Miasta”.

Następnie wymienił wszystkie zasługi i odznaczenia, które posiada typowany do nagrody „Słowika” za 2018 rok laureat, którym został Leszek Bończuk.

Otrzymał on statuetkę z rąk artystki oraz oprawiony certyfikat z następującym tekstem: „Leszek Bończuk jest Laureatem Nagrody Słowika za 2018 rok”.

Laureat w podziękowaniu za wyróżnienie powiedział m.in. : „Przez lata pracy w kulturze nauczyłem się dostrzegania innych. Do wszystkiego potrzebna jest pasja”.

Laureat otrzymał też list gratulacyjny od Prezydenta Miasta, który  odczytał Bogusław Dziekański.

Uroczystość została oprawiona piękną muzyką F. Chopina w wykonaniu  Ekateriny Matokh   absolwentki Akademii Muzycznej w Mińsku na Białorusi. Pianistka pracuje w Szkole Muzycznej w Strzelcach Kraj. Jest też zapraszana do współpracy z gorzowską filharmonią.

Koncert, jak zwykle fachowo poprowadził Marek Z. Piechocki.

Ewa Rutkowska

345 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.