RAFALSKA O PROGRAMIE RODZINA ROŚNIE W SIŁĘ

RAFRAF 2Raf 3

Fot. Grzegorz Milewski

– Rodzina 500 Plus rośnie w siłę. Od 1 lipca ten program zacznie obowiązywać według nowych zasad i najważniejsza z nich to zniesienie kryterium dochodowego – powiedziała minister rodziny, poseł elekt do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Rafalska.

Według nowych zasad od 1 lipca świadczenie 500 plus będzie przysługiwało na każde dziecko aż do ukończenia 18. roku życia. Prawo do świadczenia będą miały również dzieci z  placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Wnioski na nowych zasadach będzie można składać w dwóch formach: wersji elektronicznej – od 1 lipca 2019 r. oraz w  wersji papierowej – od 1 sierpnia 2019 r.

W przypadku złożenia wniosku w terminie do września 2019 r. świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. natomiast złożone po 30 września będzie bez wyrównania za miesiące minione tj. lipiec i sierpień.

Do tej pory świadczenie przyznawane jest na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze przysługuje po spełnieniu kryteriów dochodowych – 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko niepełnosprawne.

 

 

87 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.