TRWA GORZOWSKI TYDZIEŃ SENIORA

BAL#5BAL5BAL15

W piątkowe popołudnie, w ramach II Gorzowskiego Tygodnia Seniora, odbył się bal. Przez kilka ostatnich dni najstarsi mieszkańcy miasta aktywnie włączali się w zorganizowane specjalnie dla nich wydarzenia związane z kulturą, edukacją, sportem i rekreacją. 

  Energii i werwy, jaką seniorzy zaprezentowali podczas balu, może pozazdrościć im niejeden.  – Ten bal to skromne podziękowanie za wasz trud. Jesteście pokoleniem, które już nic nie musi, ale bardzo dużo może. Wiem, że na tym parkiecie będziecie tańczyć jak byście mieli dwadzieścia lat i tej energii, radości oraz chęci zabawy bardzo wam zazdroszczę – powiedział, otwierając bal, Jacek Wójcicki. 

 

  Prezydent Gorzowa podziękował seniorom. – Jesteście wzorem postawy obywatelskiej; nie trzeba was przekonywać do pójścia na wybory, do szanowania innych. Swoim życiem i postawą przekazujecie młodszym patriotyzm, szacunek do drugiego człowieka i za to z całego serca wam dziękuję – dodał. 

  W tym roku tydzień seniora zaczął się od radosnego muzykowania na Kwadracie. Był też rajd rowerowy do Santoka, warsztaty rękodzielnictwa i wieczorek taneczny. W środę seniorzy spotkali się w bibliotece u Herberta. Tam czekały na nich wykłady na temat bezpieczeństwa i zdrowia, a w sali widowiskowej MCK warsztaty taneczne. W czwartek odbył się spacer z kijkami oraz wieczór pełen piosenek i konkursów. Było też poetycko i muzycznie. 

  

II Gorzowski Tydzień Seniora zakończy (w sobotę o godz. 17.00) w teatrze Osterwy spektakl „Moralność pani Dulskiej”.

  Ewa Iwańska 

Wydział Promocji i Informacji
fot. Łukasz Kulczyński

253 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.