STILON OCZAMI ARTYSTÓW

IMG_2723[1]1IMG_2739[1]1IMG_2721[1]1IMG_2727[1]1IMG_2750[1]1

Fragmenty przedstawienia „Stilon – najlepszy ze światów” mogli oglądać już dziś dziennikarze w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Drzymały, czyli dawnym Zakładowym Domu Kultury „Chemik”.

Fikcyjne postacie w roboczych kombinezonach, na tle których wyróżnia się towarzyszka Aldona (Karolina Miłkowska –Prorok) mają uruchomić produkcję, z okazji urodzin towarzysza Bolesława Bieruta. Wśród budowniczych fabryki pojawia się poeta, Andrzej (Krzysztof Tucholski). Jego pierwowzorem był pracujący i kochający Stilon ponad wszystko, poeta Kazimierz Jankowski. Za sprawą towarzyszki Aldony, sentymentalne frazy, służą jako propagandowy manifest.

To tylko niewielka część sztuki w reżyserii Jacka Głomba wystawianej przez Teatr im. J. Osterwy. Nie będzie to jednak spektakl dokumentalny o fabryce, ale artystyczna wizja mitu Stilonu i jego wpływu na życie gorzowian. -Teatr nie powinien być dokumentem – mówił reżyser Jacek Głomb. Autorką scenariusza jest Katarzyna Knychalska.

W obsadzie znalazło się 11 aktorów, w tym 10 to aktorzy gorzowskiego teatru im. J. Osterwy oraz gościnnie występuje Monika Szomko.

Premiera odbędzie się 12 marca o godz. 19.00 w MCK przy ul. Drzymały 26. Reżyser liczy, że sztuka będzie wystawiana przez dwa, trzy sezony.

Tekst i foto Helena Tobiasz

1,679 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.