MARZANNA LESZCZYŃSKA OPOWIEDZIAŁA O TAŃCU

20160309_1124261Marzanna Leszcyńska 030112015_06_FanDance 60 lat Grzesia 0811Marzanna Leszcyńska 0171

Taniec jest największą pasją Marzanny Leszczyńskiej. Tancerka odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Armii Polskiej i zaprezentowała suknie i buty do tańców latynoamerykańskich oraz standardowych, opowiedziała o rodzajach tańców, a także o kulisach turniejów.

Marzanna z mężem od 14 lat ćwiczą w Szkole Tańca „Fan Dance” Anny i Grzegorza Deptów.   Pokazała kroniki, w których archiwizuje fotografie z konkursów i warsztatów tanecznych. Przyniosła kilka pucharów, które dla każdej pary turniejowej są ważne i cenne. Ona jednak najwyżej w hierarchii postawiła Puchar imienia Mariana Wieczystego, legendarnego tancerza urodzonego we Lwowie. Przy tej okazji tancerka przypomniała, że jej trener Grzegorz Depta jest uczniem nieżyjącego już Mariana Wieczystego.

Po za tym przyniosła płyty DVD z nagraniami tanecznych imprez, które montuje, dodaje napisy i wpisy oraz obrazy.

Jednym z wielu zmontowanych materiałów jest uroczystość 60-cio lecia urodzin Grzegorza Depty, który z powagą podkreśla, ku radości słuchających, że na jego urodziny przybywało zawsze tysiące gości. Grzegorz Depta urodził się 15 sierpnia w święto  Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, a w tym czasie przybywają na Jasną Górę pielgrzymki z Polski i całego świata.

Oprócz tańca, pasją Marzanny są wyroby artystyczne, które projektuje i wykonuje, a są to m.in. : kubki, dzwonki, widokówki naszego miasta czy długopisy z wizerunkiem stylowej gorzowskiej kamienicy.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał w prezencie widokówkę i długopis. Na zakończenie, Arek – najodważniejszy z panów, poprosił tancerkę do tańca.

2,430 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.