PREMIERA TANGO PIAZZOLA-MARZENIE W GORZOWSKIM TEATRZE

TAN4TANG5TANGOP5BURZY8PIA

Fot. 2.  http://www.teatr-gorzow.pl/?p=5492

Na zdj. 4. Anna Burzyńska –  autorka Tango Piazzola – Marzenie

Wiele przeżyliśmy premier w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, natomiast premiera spektaklu muzycznego Tango Piazzola – Marzenie, która odbyła się 9 listopada sprawiała wrażenie szczególnie uroczystej, bardziej znaczącej, niosącej świeży powiew w odnowionym wnętrzu teatru.

Emocje aktorów przekładały się na odbiór widzów, którzy wielokrotnie sygnalizowali  swoje zadowolenie oklaskami w trakcie przedstawienia.

Tango Piazzolla-Marzenie napisana została specjalnie do muzyki Astora Piazzolli, który łączył kompozycje tanga argentyńskiego z jazzem i muzyką klasyczną, pokazując  zmysłowość i namiętność, ulotność szczęścia i smutek przemijających uczuć. Taki też jest klimat sztuki Anny Burzyńskiej.

Spektakl daje możliwość zaprezentowania całego wachlarza umiejętności aktorskich poprzez taniec, śpiew i mowę. Nagłośnienie i  akustyka umożliwiły rozumienie ciekawych tekstów,  autorstwa Anny Burzyńskiej. Sztuka pokazuje życie smutne i wesołe, pełne zdrad,  braku miłości, miłosnych uniesień, także i tragedii. Wszystko to niby gdzieś w Polsce ale w  argentyńskiej atmosferze.

Spektakl polecam wszystkim. Dziś na widowni były także dzieci z rodzicami. Kończy się w odpowiednim czasie, nie jest za krótki ani zbyt długi.

Aktorom na scenie towarzyszył zespół muzyczny w składzie:  Marek Zalewski, Marta Brot-Nocula, Kacper Trębacz,  Daniel Maternik, Mariusz Lipiński,  Paweł Czyrka /Jerzy Dutkiewicz/.

Sztukę autorstwa Anny Burzyńskiej wyreżyserował Jan Tomaszewicz.

Scenografia: Aleksandra Szempruch
muzyka: Astor Piazzolla
choreografia: Anna Iberszer
trener tańca: Piotr Woźniak
reżyseria światła: Monika Sidor
asystent reżysera: Bartosz Bandura
inspicjent sufler – Teresa Gałła
Występują: Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda,  Justyna Jeleń, Marta Karmowska,  Edyta Milczarek,  Joanna Rossa,  Michał  Anioł,  Bartosz  Bandura,   Mikołaj  Kwiatkowski,  Artur Nełkowski,  Jan Mierzyński.

 

350 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.