MUZYKA DAWNA W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

MUZYKA DAWNA

 Cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Gorzowskiej zainauguruje w tym sezonie występ zespołu Extempore. Tworzy go troje wszechstronnych artystów, zajmujących się historycznym wykonawstwem muzyki dawnej. Słowo extempore (bez przygotowania, naprędce, improwizując) – doskonale, choć nieco przewrotnie, odzwierciedla podejście zespołu do muzyki epok baroku i klasycyzmu.

Zespół Extempore tworzy troje doświadczonych i wszechstronnych artystów zajmujących się historycznym wykonawstwem muzyki dawnej: skrzypaczka Małgorzata Malke, klawesynistka i organistka Anna Firlus oraz grający na violi da gamba Krzysztof Firlus.

Zamiłowanie do kameralistyki, muzyki dawnej i odkrywania nieznanego skłoniło ich do utworzenia zespołu w 2007 roku, gdy studiowali jeszcze w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Extempore to, po 10 latach działalności, mieszanka artystycznych indywidualności, które nieprzerwanie łączy przyjaźń i pasja wspólnego muzykowania.

Słuchacze koncertów Extempore szczególnie cenią autorskie interpretacje zespołu, charakteryzujące się charyzmą i polotem, połączonymi z dbałością o szczegóły.

Artyści nie boją się również muzycznych eksperymentów, dokonując własnych transkrypcji oraz wykonując na instrumentach historycznych również muzykę współczesną.

Zespół ma za sobą niezliczoną ilość koncertów na festiwalach muzyki kameralnej w Polsce i za granicą, współpracując niejednokrotnie ze znakomitymi artystami, m.in. Krystianem Krzeszowiakiem, Piotrem Olechem czy Paulem Esswoodem. Na potrzeby repertuaru wokalno-instrumentalnego, zespół rozszerza się czasem do rozmiarów kilkuosobowej kameralnej orkiestry. W 2018 r. ukazała się autorska płyta zespołu – „Telemann – Solos & Trios” nagrana przy współpracy z Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

 „Muzyka dawna kameralnie. Extempore ensemble”, koncert kameralny w piątek 15 listopada, godz. 19.00, bilety: 20-25zł

299 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.