WYSTAWA FOTOGRAFII GORZOWSKIEJ KATEDRY ODNAWIANEJ PO POŻARZE

KATEDRA - ZAPROSZENIE5

Na wystawę zatytułowaną „Katedra: serce Gorzowa – nowy blask” zaprasza 21 listopada o godz. 17 Emilia Wójcik – gorzowska fotografka. Wernisaż odbędzie się na parterze Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Fotografie przedstawiają fragmenty remontu, będącego konsekwencją pożaru kościoła, który wybuchł w lipcu 2017 r.

-W katedrze byłam osobą trochę przeszkadzającą pracującym tam ludziom. Patrzyłam na ich trudną pracę pod kątem realizmu oraz myśli twórczej – zdradziła Emilia Wójcik, która odbyła także  wyjazdy do Puszczykowa i Sulechowa śladami odnawianych tam elementów wyposażenia świątyni.  W Puszczykowie przyjrzała się żmudnej pracy zegarmistrza Krzysztofa Kurka, który naprawia katedralny zegar.

Natomiast w Sulechowie miała możliwość przyjrzenia się pracy organistrza Adama Olejnika, w którego pracowni mocno zniszczone organy Sauera odzyskają drugie życie.

Obie wizyty są udokumentowane zdjęciami, które będą prezentowane w gorzowskiej książnicy. Na wystawie znajdzie  się kilka fotografii innych autorów. – Dzięki uprzejmości tych osób pokażę katedrę z roku 2017 – wyznaje Emilia Wójcik.

Emilia Wójcik w latach 1992–2012 pracowała m.in w charakterze freelancera w Gazecie Wyborczej, Ziemi Gorzowskiej, Arsenale, Gazecie Lubuskiej, kwartalniku Zadra, Gorzowskich Wiadomościach Samorządowych. Jej zdjęcia znalazły się w albumach, mapach, kalendarzach czy widokówkach a także w folderach reklamujących miasta województw: lubuskiego, wielkopolskiego i  zachodniopomorskiego. Prace wystawiane były na wielu wystawach.

 

 

524 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.