KONCERT FINAŁOWY KONKURSU BACHOWSKIEGO W GORZOWIE WLKP.

BA9BA6BAC3BA1BA2

Na zdj. 1. dyr Anetta Rajewska. Zdj. orkiestra FG  2. Zdj. 3..Mikołaj Woźniak. Zdj. 4. Hanshi Huang z mamą. Zdj. 5. Matteo Zola – podczas próby

Drugi dzień /21 listopada/ Konkursu to nadal przesłuchania I, II i III  Grupy, a wieczorem koncert finałowy, podczas którego wystąpiło czworo pianistów:  Hanshi Huang, Leonard Krahforst, Mikołaj Woźniak i Paulina Zaręba. Przed południem podczas drugiego etapu, jury oceniało Grupę II. Po południu prezentowali się pianiści najmłodsi, należący do Grupy I-szej.

Koncert finałowy  – czyli próby z orkiestrą uczestników z Grupy III zakwalifikowanych do II etapu. Wszyscy zagrali koncerty Jana Sebastiana Bacha.

Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej dyrygował Jewhen Dombrowskyj, nauczyciel w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp. , który prowadzi tam orkiestrę uczniowską.

Podczas Koncertu finałowego, pierwszy wystąpił Hanshi Huang – pianista z Chin, który uczy się prywatnie u prof. Elżbiety Karaś-Krasztel w Warszawie. Zagrał Koncert fortepianowy A-dur BWV 1055.

Troje artystów Leonard Krahforst, Mikołaj Woźniak i Paulina Zaręba  zagrało ten sam utwór: Koncert fortepianowy d-moll BWV 1052.

Hanshi Huang – 15. letni pianista z Chin, mieszka w Krakowie, uczy się prywatnie u prof. Elżbiety Karaś-Krasztel w Warszawie.

Leonard Krahforst – 17. letni uczeń reprezentuje Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Uczy się w klasie Mariusza Modrzejewskiego.

Mikołaj Woźniak – 16. letni uczeń prof. Olgi Łazarskiej z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Urodził się w Zielonej Górze.

Paulina Zaręba – 17. letnia uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, kształci się pod kierunkiem mgr Agnieszki Kulikow-Świtały.

Jutro 22 listopada odbędzie się Koncert Laureatów. Odbędzie się także Koncert towarzyszący w wykonaniu włoskiego pianisty Matteo Zoli, który wykona Koncert fortepianowy G-dur /1931/Maurice^a Ravela. Początek o godz. 19.

Matteo Zola – jest laureatem „Gram z Orkiestrą” VI Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Przesłuchania otwierała dyr orgnizacyjny Anetta Rajewska. Przewodniczacym jury jest prof. Grzegorza Kurzyński. Członkowie: prof. Anna Wesołowska-Firlej z AM w Łodzi, dr Orla McDonagh z konserwatorium w Irlandii, prof.  Michail Markov z  Konserwatorium w Holandii.

Zaproszenie z Grupy III do wystąpienia w Koncercie Laureatów otrzymali: Hanshi Huang, Leonard Krahforst,  Mikołaj Woźniak, Paulina Zaręba.

Z Grupy II: Miron Augustyn Łajming, Sonia Szwabe. Ponadto: Jakub Chwastyniak i Lena Magda Juszkiewicz.

Z Grupy I: Antoni Andrzejewski, Przemysłąw Mrozik, Karolina Siemienowicz. Ponadto: Daniel Colonna – Kasjan, Magda Eryka Kozłowska i Dawid Omelchenko.

Obok pianistów, prezentujacych wysoki poziom artystyczny, na uwagę zasługuje także Jewhen Dombrowskyj – dyrygent, dzięki któremu z przyjemnością i lekkością odbierało się bachowską muzykę. Wiele osób po koncercie komentowało tę doskonałą współpracę z orkiestrą i solistą. Postawa, delikatność, wyważona ekspresja. Ta orkiestra naprawdę współgrała i dała się zauważyć w dwujnasób. W sposobie grania i niestety w ubiorze, który na tę okazję mógłby być stosowniejszy. Ale wszystko przed nami. KONCERT LAUREATÓW. Na pewno będzie odświętnie.

 

 

 

 

1,073 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.