II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GORZOWIE WLKP. NAJLEPSZE W REGIONIE

LO15LO koncert

Fot. Grzegorz Milewski

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Gorzowie Wlkp. jest najlepszą szkołą w woj. lubuskim i 48. w Polsce, wynika z rankingu czasopisma „Perspektywy”. Kolejna lubuska szkoła z Żar, zajęła miejsce w drugiej pięćdziesiątce plebiscytu „100. najlepszych polskich szkół”.

 Prezydent miasta Jacek Wójcicki spotkał się 13 stycznia w UM z dyrektorem szkoły Tomaszem Plutą, by  pogratulować osiągnięć. W spotkaniu uczestniczyły uczennice Bogumiła Kaczmarek i Natalia Kamińska – laureatki ogólnopolskich olimpiad i współtworzące szkolną gazetę „Curier”.

Gratuluję i dziękuję. To dla Gorzowa ogromne wyróżnienie i powód do radości – powiedział prezydent Jacek Wójcicki, zaznaczając, że ta szkoła to początek drogi edukacyjnej nie tylko  gorzowian ale również uczniów ze Skwierzyny, Międzyrzecza, Kostrzyna nad Odrą, Barlinka czy Myśliborza.

– To daje nadzieję, że część z tych uczniów spoza Gorzowa, po tak pozytywnym doświadczeniu na stałe zwiąże się z Gorzowem – podkreślił Jacek Wójcicki.

II LO jest szkołą samorządową, istnieje od 1950 roku. Najpierw jako „dziewiętnastka”, później jako II Liceum Ogólnokształcące. Pierwsze miejsce w rankingu „Perspektyw”, „dwójka” zajmowała już w latach 2015, 2017 i 2018.

W tym roku II LO świętuje 70-lecie powstania, w związku z tym zaplanowano wiele imprez. Pierwsza odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Osterwy już 17 stycznia.

Szczegółowy program jubileuszu znajduje się na stronie szkoły:

http://2lo.gorzow.pl/jubileusz-70-lecia-ii-lo/

1,007 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.