MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU i 70-cio lecie Teatru im. Juliusza Osterwy

IMG_31261

Teatr imienia Juliusza Osterwy ma 70 lat, 4 kwietnia obchodzić będzie 55. Międzynarodowy Dzień Teatru.

O godz. 19 rozpocznie się spektakl pt. „Obietnica poranka” z Anną Seniuk i Grzegorzem Małeckim. Po przedstawieniu Anna Seniuk wręczy Pierścień Melpomeny najpopularniejszemu aktorowi ostatnich dwóch sezonów.

„Obietnica poranka”

Opowieść o nadopiekuńczej miłości, napisana z delikatnością, ciepłem i subtelną ironią.  To jedna z najbardziej wzruszających i pięknych książek, poświęconych matce, jakie kiedykolwiek zostały napisane. To subtelna opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru, chociaż niepozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko, aby osiągnąć cel, jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim, co miał, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom, zrealizować plany, jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, że życie, które mu poświęciła, nie poszło na marne…

Nasze przedstawienie to przyjemność podwójna: jedna wynika ze śledzenia losów bohaterów, druga z oglądania świetnych aktorów. Spektakl przygotowany w związku z jubileuszem 45-lecia pracy artystycznej Anny Seniuk.

Pierścień Melpomeny

  Już po raz dziesiąty Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z „Gazetą Lubuską” organizuje plebiscyt na najpopularniejszego aktora gorzowskiej sceny. Pierścień Melpomeny jest nagrodą przyznawaną co dwa lata przez publiczność, która głosuje na swoich ulubieńców drogą elektroniczną, a także przez specjalną kapitułę powołaną przez Teatr Osterwy. Swojego zwycięzcę wybiorą najpierw Czytelnicy „Gazety Lubuskiej” – pięciu kandydatów, którzy zdobędą największą liczbę głosów zostanie zakwalifikowanych do wąskiego grona finalistów. Spośród nich kapituła wybierze laureata, który otrzyma Pierścień Melpomeny. Pomysłodawcami nagrody są znani krytycy teatralni – Krystyna Kamińska i Ireneusz K. Szmidt. Unikatową statuetkę Pierścienia projektują i wykonują złotnicy z pracowni Romana Kaźmierczaka – mistrza złotnictwa, który jest jednocześnie fundatorem nagrody. Co dwa lata z pracowni rodziny Kaźmierczaków wychodzi nowa Melpomena. Za każdym razem inna, wyjątkowa. Tegoroczny, jubileuszowy Pierścień Melpomeny nosi nazwę „Serce serc”. Wykonany został w całości ze srebra, zdobi go dziewięćdziesiąt dziewięć cyrkonii w kształcie serc, a podstawę stanowi piękny krzemień pasiasty.

Pierwszą laureatką Pierścienia Melpomeny była Teresa Lisowska – Gałła. Nagrodą mogą się też poszczycić: Beata Chorążykiewicz, Aleksander Maciejewski, Artur Nełkowski, Cezary Żołyński, Marzena Wieczorek, Przemysław Kapsa, Joanna Rossa, Jan Mierzyński i Anna Łaniewska.

Kto otrzyma powyższe wyróżnienie za ostatnie dwa sezony artystyczne?

W tym roku zwycięstwo będzie smakowało wyjątkowo, gdyż Teatr im. Juliusza Osterwy świętuje wspaniały jubileusz 70-lecia działalności. Szczęśliwego zwycięzcę poznamy.

1,300 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.