PATRYK MARGIEWICZ – BOHATER LICEALISTA U PREZYDENTA GORZOWA

BOHBO

Fot. Łukasz Kulczyński

Informuje Wiesław Ciepiela – rzecznik UM

Patryk Margiewicz, 19-letni gorzowianin, uczeń I LO w Gorzowie, który uratował kierowcę
i zapobiegł katastrofie, był 5 lutego z wizytą u prezydenta Jacka Wójcickiego.

Patryk idąc do szkoły od ronda Piłsudskiego, w stronę ronda Wyszyńskiego zauważył, że kierowca śmieciarki ma atak epilepsji i przestał panować nad pojazdem. Wskoczył do auta i zatrzymał je, a potem udzielił pierwszej pomocy kierowcy.

Na wizytę u prezydenta Wójcickiego Patryk przyszedł w towarzystwie mamy Moniki i dyrektora
I Liceum Ogólnokształcącego Mariusza Biniewskiego.

– To zaszczyt, gościć dzisiaj Patryka, gorzowskiego bohatera, który uratował kierowcę śmieciarki, ale być może, zapobiegł znacznie większemu nieszczęściu, które mogło się zdarzyć, gdyby ciężki samochód z nieprzytomnym kierowcą, wjechał na rondo – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. – Jesteśmy dumni z zachowania Patryka z jego postawy, z jego refleksu.

– Postawa Patryka jest promowana w naszej szkole, stał się naszym szkolnym bohaterem – mówił Mariusz Biniewski, dyrektor I LO w Gorzowie. – Informacja dotarła do całej naszej społeczności, jest on teraz wzorem dla koleżanek i kolegów – dodał dyrektor Biniewski.

Dumna ze swojego syna była również Monika Margiewicz, mama Patryka, która na początku nie mogła uwierzyć, że syn, idąc do szkoły zachował się tak odważnie.

Prezydent wręczył Patrykowi Margiewiczowi list gratulacyjny i strażacki zestaw ratowniczy.

570 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.