GORZOWSKI SZPITAL PROSI WŁADZE MIASTA O WSPARCIE

Dary

Szpital w gotowości, ale prosi  samorząd gorzowski o wsparcie – informuje Agnieszka Wiśniewska rzecznik szpitala

Szpital osiągnął gotowość i dziś jest w stanie  przyjąć 200 pacjentów. Pierwszych czterech pacjentów czeka na wyniki badań na obecność kornawirusa; do tej pory wszystkie próbki były negatywne. To oznacza, że w Gorzowie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2).

Niemniej zarząd lecznicy poprosił dziś o wsparcie finansowe Prezydenta i każdego z radnych gorzowskiej Rady Miasta.

– Mimo, że nie mamy jeszcze żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia już teraz musimy chronić nasz personel przed potencjalnym zagrożeniem – mówi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. – Potrzebujemy kombinezonów, masek, gogli, i innych elementów środków ochrony osobistej. Nie możemy liczyć tylko na pomoc i gesty ludzi dobrej woli, choć tych jest bardzo dużo . Dlatego formalnie o pomoc szpitalowi zwróciliśmy się do władz Gorzowa.

W liście skierowanym do Prezydenta i każdego z 25 radnych czytamy:

„W związku z dynamicznie rozwijająca się sytuacją zawiązaną z rozprzestrzenianiem się zakażeń wywołanych COVID-19 Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. uprzejmie prosi o wsparcie finansowe, które wykorzystane zostanie na walkę i ograniczenie negatywnych skutków epidemii, a tym samym ochronę życia i zdrowia mieszkańców naszego regionu. Przekazane środki finansowe pozwolą skutecznie zapobiec nowym zdarzeniom mogącym prowadzić do sytuacji kryzysowych, a także na wdrożenie kolejnych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Nasza prośba o interwencję podyktowana jest obawą wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji, które mogą doprowadzić do powstania braków w środkach ochrony indywidualnej oraz sprzęcie ratującym życie. Z uwagi na wysokie ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19 należy podjąć wszelkie dodatkowe czynności zmierzające do właściwego zabezpieczenia medycznego mieszkańców i tym samym zminimalizowanie niepożądanych skutków zachorowań.

Ufamy, że Pana osobiste zaangażowanie i wsparcie przyczyni się do skutecznego zabezpieczenia szpitala i mieszkańców narażonych na zakażenie COVID-19. Nie bez znaczenia przecież dla podejmowanych działań ma fakt, że również rolą samorządu jest wspieranie ochrony zdrowia, tym bardziej w tak istotnej i ważnej dla nas wszystkich sprawie.”

Wyrazy solidarności i pomocy od osób, instytucji i firm prywatnych  płyną do szpitala z północnej części regionu.  Restauracje, zakłady kosmetyczne, przychodnie weterynaryjne, kwiaciarnie, sklepy pomagają od początku.  Akcje pomocowe są  na portalach społecznościowych, stronach internetowych i w wiadomościach przesyłane za pośrednictwem telefonów czy  poczty elektronicznej. Dostarczane są posiłki dla lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu medycznego. Są szyte maseczki, fartuchy, kombinezony czy zbiórka rękawiczek nitrylowych. Pomysłów na pomoc szpitalowi w walce z koronawirusem jest tyle, ilu ludzi o wrażliwych sercach. Już dziś znaczną pomoc okazała dziś szpitalowi Akademia Jakuba z Paradyża w Gorzowie użyczając kamerę termowizyjną, która znacznie przyspieszy i ułatwi pracę punktu obowiązkowego mierzenia temperatury ciała, każdej osobie wchodzącej do szpitala.

Zarząd szpitala podkreśla jednak iż mimo, że wsparcie do szpitala wydaje się płynąć szerokim strumieniem, wciąż trudno określić nasze rzeczywiste potrzeby i dlatego zdecydował się wystąpić o pomoc do gorzowskiego samorządu.

 

236 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.