SZPITAL GORZOWSKI Z KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ

SZP

Kamera termowizyjna dla szpitala

To ogromne wsparcie dla szpitala. Tak o kamerze termowizyjnej od Akademii im. Jakuba z Paradyża powiedział dziś Robert Surowiec – wiceprezes gorzowskiej lecznicy podczas przekazania urządzenia przez przedstawicieli uczelni. Kamera na podczerwień ma przyspieszyć mierzenie temperatury ciała osób wchodzących do lecznicy .

Do tej pory (od poniedziałku 16 marca bm.), zgodnie z postanowieniem Zespołu Kryzysowego ds. koronawirusa, każda wchodząca do szpitala osoba musiała zostać poddana badaniu polegającemu na mierzeniu temperatury ciała. Badanie trwało kilka sekund, ale i tak, rano, gdy do szpitala wchodzi najwięcej osób, tworzyły się korki.  Kamera termowizyjna ma ten proces znacznie skrócić.

– Kamera jest stanie zmierzyć temperaturę kilku osobom jednocześnie w odległości nawet do 10 metrów. To jedna z jej wielu zalet, ale kluczowa dla obecnej sytuacji szpitala. Kamera pokazuje nie temperaturę ciała wyrażoną w liczbach, ale też obraz. Krótko mówiąc im bardziej czerwony kolor pokaże się nam na ekranie tym temperatura badanej osoby jest wyższa – mówi Aleksandra Radomska-Zalas, prodziekan wydziału technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

To nie jedyna pomoc od Akademii Jakuba z Paradyża dla szpitala. W ramach badań prowadzonych w Laboratorium Nanotechnologii i Nanobiologii pod kierownictwem Krzysztofa Jankowskiego, uczelnia opracowała metodę wytwarzania nanocząstek srebra, miedzi i złota, które mogą być wykorzystane w walce z koronawirusem CoV-19 do odkażania pomieszczeń sanitarnych lub szpitalnych.

301 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.