ŚWIĘTO BOŻEGO CIAŁA W KOŁOBRZEGU

DSC02175DSC0224520220616_11124620220616_11204220220616_115502DSC0217034DSC02194

Tysiące wiernych wzięło udział w procesji Bożego Ciała, która wyruszyła po Mszy św. w konkatedrze WNMP w Kołobrzegu. Eucharystii przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Bp Zbigniew Zieliński mówił w kazaniu m.in o wyjątkowości święta Bożego Ciała, cudach, które dzieją się każdego dnia i zdarza się, że powszednieją, o stanie ducha w dobie rozwoju technologicznego, a także wspomniał o 46. rocznicy przywrócenia sacrum nadmorskiej  bazylice, w której przez wiele lat było Muzeum Oręża Wojska Polskiego.

– Dopiero w 1974 r. w dniu Bożego Ciała tę bazylikę przekazano Kościołowi. Burzliwe dzieje  tej ziemi pozwoliły docenić jeszcze bardziej możliwość korzystania z tej świątyni. Ludzie tu przybywali z różnych stron – mówił kapłan, przypominając, że ludzie jadący w transportach do miejsc gdzie mogli się osiedlać przede wszystkim pytali czy w danej miejscowości jest kościół i ksiądz,  jeśli nie było jechali dalej.

– Dzisiejsza uroczystość jest wyjątkowa i niepowtarzalna, Chrystus daje nam swoje Ciało – mówił duszpasterz, wyjaśniając, że w przeżywaniu dzisiejszego święta, są takie tajemnice, które nie tyle, że są nie zgłębione, ile stanowią ciągłe wyzwanie dla serca i umysłu i ludzkiego i są inspiracją do poszukiwania odpowiedzi  na pytania o Tego, który stworzył świat.

Oprawę muzyczną liturgii i procesji zapewniła Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa . Organizatorzy uroczystości religijnej przygotowali papierowe teksty pieśni, które wierni mogli wziąć aby móc modlić się śpiewem podczas procesji. Ołtarze przygotowane zostały przez wspólnoty: Odnowę w Duchu Świętym i Rycerstwo Niepokalanej, Żywy Różaniec, Neokatechumenat i Ruch Szensztacki oraz Akcję Katolicką. Proboszczem kołobrzeskiej bazyliki jest ks. dr Andrzej Pawłowski.

Więcejhttps://www.ekai.pl/kolobrzeg-tysiace-wiernych-w-procesji-bozego-ciala/

 

220 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.