KS. NOWOSIADŁY – INSTRUKTOR NORDIC WALKING, ZAINICJOWAŁ KRĄG BIBLIJNY

Ks. Bogumił Nowosiadły MSF – instruktor nordic walking, zainicjował Krąg Biblijny w parafii Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, w której rozpoczął drugi rok posługi duszpasterskiej.

Duszpasterz zainicjował działalność Kręgu Biblijnego 13 września. Po wieczornej Mszy św. grono wiernych rozpoczęło cotygodniowe spotkanie ze Słowem Bożym. Proboszczem parafii, która powstała w 2001 r. na terenach po poligonowych jest od początku ks. Andrzej Tomys. Tu budowany jest obecnie nowy kościół.

– Impulsem do założenia Kręgu Biblijnego było moje doświadczenie modlitwy, która się bardzo uprościła, z wielomówstwa przeszedłem na płaszczyznę modlitwy dialogowej. Mniej ja mówię a bardziej słucham co Bóg do mnie mówi. Zainspirowały mnie także spotkania z chrześcijanami, którzy żyją Słowem Bożym na co dzień i są ludźmi całkowitego zawierzenia, wspierającymi się modlitwą i postem, który często ofiarują wzajemnie za siebie. Pragnę podzielić się osobistym doświadczeniem i zachęcić do wspólnego czytania i rozważania – powiedział ks. Nowosiadły MSF, podkreślając, że aby Słowo Boże znać, trzeba się nad nim pochylać.

Na pytanie, jak zachęcić młodzież do poznawania Biblii, ks. Bogumił odpowiedział, że przygotowuje cykl katechez na ten temat, a obecnie trwa zakładanie aplikacji w telefonach z Pismem Św. i katechizmem. Także na lekcji religii uczniowie korzystając z Internetu otwierają Pismo i poznają fragmenty potwierdzające omawiane Prawdy Wiary.

Ks. Bogumił Nowosiadły MSF rozpoczął drugi rok posługi duszpasterskiej w parafii Najświętszego Zbawiciela. Wcześniej był kapłanem w Żaganiu w parafii Wniebowzięcia NMP. Pochodzi z Żar w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.
Lubi muzykę, gra na gitarze a czasem na ukulelach. Duszpasterz jest instruktorem Nordic Walking. Zajął się tym sportem dla podratowania swojego zdrowia, a obecnie w parafii prowadzi szkolenie grup w trzech kategoriach: seniorów, osób sprawniejszych, a teraz także dzieci.

Ks. Bogumił twierdzi, że jest to nie tylko doskonała forma rekreacji ale również rodzaj kontaktu na poziomie duszpasterskim. – Nie chodzimy na kilometry ale na czas, zajmuje nam to 1,5 godz. , najczęściej w pobliskim Parku Słowiańskim.

Kapłan wyznał, że kolejną jego pasją jest malowanie obrazów sakralnych, pejzaży a obecnie również abstrakcji. Jego jeden obraz Matki Bożej Pompejańskiej znajduje się w Sanktuarium Św. Jana Sarkandra w Skoczowie. Obecnie ksiądz pracuje nad tryptykiem sakralnym. Malować nauczył się będąc w seminarium, które położone jest w niezwykłej przyrodniczej i architektonicznej scenerii. Tam przyjeżdżała młodzież ze szkoły plastycznej na plenery. Obcowanie z artystami ujawniło talent malarski przyszłego kapłana.

Krąg biblijny – są to spotkania ze Słowem Bożym, odnajdywanie Prawdy, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. To indywidualne spotkania z Jezusem w Jego Słowie.

Misjonarze Świętej Rodziny – zgromadzenie zakonne MSF założone przez o. Jana Berthiera 28 września 1895 roku w Grave. W Polsce zgromadzenie obecne jest od 1921 r. Głównym celem zgromadzenia jest działalność misyjna.

Także tu:  https://ekai.pl/gorzow-wlkp-ks-nowosiadly-instruktor-nordic-walking-zainicjowal-krag-biblijny/

1,012 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.