KS. CYRAN: SZUKAJMY PANA DOPÓKI POZWALA SIĘ ZNALEŹĆ

– Szukajmy Pana dopóki pozwala się znaleźć – powiedział ks. dr Grzegorz Cyran podczas rozpoczynających się rekolekcji wielkopostnych w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, transmitowanych przez lokalne media.

Rekolekcje będą transmitowane do 1 kwietnia przez TVP3 Gorzów oraz Radio Zachód. Rozpoczynać się będą o godz. 19.00. Nauki wygłoszą także, we wtorek – ks. Waldemar Kostrzewski oraz w środę – ks. Robert Patro.

Rekolekcjonista skupił się na rozważaniu dzisiejszej Ewangelii, mówiącej o grzesznicy, której Jezus nie potępił, a podarował czas na nawrócenie. – Ten czas jest bardzo ważny, aby go znaleźć – zauważył kapłan tłumacząc, że przypominają o nim klepsydry przesypujące piasek, którego potrzebujemy każdego dnia, nie po to żeby się bawić ale potrzebujemy piasku, na którym Chrystus będzie dla nas pisał to, co jest najważniejsze.

Dalej rozważał duchowny, że mogą być tam zapisane nasze grzechy ale także zdmuchiwane, po to żeby nikt ich nie przeczytał,  bo Bóg nie chce naszej śmierci, tylko naszego skruszenia serc – przekonywał ks. Cyran, kontynuując rozważania i pocieszając, że może będzie tam dla nas kilka wskazówek i im więcej piasku tym więcej listów otrzymamy.

Następnie kapłan zapewnił , że Kościół nie boi się grzechów ani grzeszników, nie boi się wirusów, chociaż składa się z grzesznych ludzi, ale boi się strachem Augustyna, że Pan może przejść i już nie wrócić. – Kościół boi się Jezusa, który przechodzi, oferuje i już nie wraca, który woła tylko raz i daje ostatnią szansę, przychodzi jak do robotników w ostatniej godzinie i mówi chodźcie pracować do mojej winnicy – mówił rekolekcjonista, przypominając, że istnieje takie miejsce, gdzie jest zawsze dużo piasku chociaż go nie widać. To konfesjonał, tam nas Chrystus zaprasza – stwierdził homileta.

– Teraz się trzeba trochę postarać, konfesjonały długo czekały na początku Wielkiego Postu i nie było zbyt wielkich kolejek – powiedział ks. Cyran, zaznaczając, że teraz muszą być dezynfekowane, otulane folią, zamienione na biuro parafialne czy salkę z dużymi odległościami.

Ks. Cyran podkreślił, że choćby były największe odległości to warto szukać. – Szukajmy Pana dopóki pozwala się znaleźć. Przed nami wielki zgon, kiedyś umrzemy ale dzisiaj póki mamy czas, spróbujmy zadowolić się małym zgonem. Mały zgon na dzisiaj wystarczy – zaznaczył kapłan.

Ks. dr Grzegorz Cyran przez wiele lat był dyr. Instytutu bpa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wielkopolskim, obecnie jest proboszczen parafii Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie.

Na początku nauk rekolekcyjnych odśpiewana została pieśń wielkopostna i przeczytany fragment Ewangelii.  Na zakończenie odmówiona została modlitwa różańcowa.

 

 

 

 

705 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.