„ZIELONA ŁAWECZKA” DLA GORZOWIAN

ŁAw

Informuje Iga Kalbarczyk z Biura Rewitalizacji i Konsultacji Społecznych UM

Fot. zielonalaweczka.pl

 Mieszkańcy Gorzowa mają kolejną szansę, by poprawić wygląd swoich podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. Wystarczy zaangażować sąsiadów, przygotować plan działania, podzielić się zdaniami i… wygrać konkurs. „Zielona ławeczka” to propozycja dla wszystkich, którzy lubią „ładnie mieszkać” i brać sprawy w swoje ręce. bliższego otoczenia, to nie oznacza, że nie możemy o nie zadbać. Właśnie po to organizowany jest konkurs Zielona ławeczka. Mamy szansę, by poprawić wygląd podwórka lub osiedla i wziąć sprawy w swoje ręce.

Konkurs jest przeznaczony dla grup sąsiedzkich, które chcą, żeby przestrzeń przed ich domami stała się zielonym zakątkiem – miejscem spotkań i odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

  1. Zacznij od zaangażowania sąsiadów – poinformuj ich o konkursie i stwórzcie Zespół Sąsiedzki, w którym podzielicie się zadaniami. Nie zapomnijcie o zaangażowaniu administratora terenu!
  2. Przedstawcie aktualny stan – opiszcie swoją okolicę i miejsce wybrane do modernizacji Do opisu załączcie plan i zdjęcia terenu.
  3. Przygotujcie projekt i kosztorys – skorzystajcie ze wskazówek zamieszczonych na stronie konkursu.
  4. Powiększcie zespół – poinformujcie i włączcie pozostałych sąsiadów we wspólne działania.
  5. Opracujcie harmonogram realizacji (wiosna-lato) – zaplanujcie krok po kroku poszczególne zadania, określcie, ile czasu wam zajmą i wskażcie, kto będzie się nimi zajmował.
  6. Opracujcie harmonogram pielęgnacji (jesień-zima) – zaplanujcie, jak w kolejnych miesiącach będziecie dbać o wasz mini ogród.

Po realizacji tych 6 kroków opiszcie je i zgłoście projekt przez stronę www.zielonalaweczka.pl. Można tam znaleźć również wiele wskazówek i przykładów, które będą pomocne podczas tworzenia wniosku.

Każdy zespół ma szansę na zdobycie grantu w wysokości 1200 zł oraz nagrody rzeczowej
postaci ławki parkowej. Do 7 czerwca zarejestrujcie swój zespół i zgłoście projekt!

 

 

 

277 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.