GORZOWSKI GASTRONOMIK Z NOWĄ INFRASTRUKTURĄ

GAS

Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie zyskał nową przestrzeń konferencyjno – szkoleniową. W ramach projektu Transgraniczna edukacja na rzecz branży gastronomicznej i spożywczej polsko-niemieckiego pogranicza powstała sala konferencyjna z zapleczem technicznym i magazynami.

 Nowe wnętrza odwiedził we wtorek prezydent miasta Jacek Wójcicki z wiceprezydent Małgorzatą Domagałą.

 Cieszę się, że poprawił się komfort kształcenia uczniów w jednej z najlepszych szkół zawodowych w Gorzowie. Z niej wywodzą się najlepsi w kraju kucharze, m.in. Paweł Salamon i Łukasz Konik, ambasadorowie miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, a dzięki ich działalności, mamy zapewnioną najlepszą promocję miasta – powiedział prezydent. – Czekam na kolejnych mistrzów sztuki kulinarnej, która jest bliska mojemu sercu – dodał.

Nowe obiekty zostały oddane do użytku na początku kwietnia i choć uczniowie, z uwagi na panującą sytuację epidemiczna w kraju, na razie z nich nie korzystają, to są one w pełni przystosowane do ich potrzeb. To duża sala konferencyjna, której szkole dotąd brakowało. – To tam będą się teraz odbywać szkolne uroczystości, jak zakończenie i początek roku szkolnego, spotkania branżowe i konferencje szkoleniowe – podkreślił dyrektor szkoły Paweł Cierach.

Sala będzie także pełniła, dzięki składanym ściankom działowym, rolę szkolnych klas, w których będą prowadzone zajęcia.

Obiekt podzielony jest na strefy: konferencyjną (dającą możliwość organizowania spotkań i konferencji dla 150 osób) i administracyjno-socjalną oraz zespół pomieszczeń przeznaczonych do przygotowywania posiłków.

Prace trwały od kwietnia 2018 roku, wartość projektu to ponad 883 tysiące euro, z czego ponad 600 tys. euro to dofinansowanie unijne. Powierzchnia zabudowy parterowego obiektu to 708 mkw., w tym ponad 635 mkw. powierzchni użytkowej.

Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie funkcjonuje od 1946 roku. Założona jako Państwowa Szkoła Przysposobienia w Gospodarstwie Domowym. Od 1949 roku Szkoła Przemysłu Gastronomicznego, a od 1951 roku Technikum Gastronomiczne z dwuletnią Szkołą Zawodową. Od 1958 roku siedziba szkoły mieściła się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich, a od 2010 roku przy ulicy Okólnej. Od 1996 roku nosi imię Febronii Gajewskiej Karamać – pierwszej nauczycielki tej szkoły.
Obecnie szkoła kształci 573 uczniów, od 1 września 2020 roku będzie ich już ponad 800.

Informuje Marta Liberkowska – Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

707 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.