SPORTSMENKI REKORDZISTKI U PREZYDENTA GORZOWA WLKP.

 SporsportSpo7Spr5Spr

 Prezydent Jacek Wójcicki wręczył listy gratulacyjne trzem gorzowiankom, które dzięki swoim ostatnim sukcesom sportowym rozsławiły Gorzów.

 W spotkaniu uczestniczyła Kornelia Lesiewicz, która pobiła ustanowiony przed 40 laty rekord Polski juniorek w biegu na 400 metrów oraz Faustyna Kotłowska i Renata Śliwińska, które pobiły rekord świata w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Sportsmenkom towarzyszyli ich trenerzy; Sebastian Papuga i Zbigniew Lewkowicz.

17-letnia Kornelia Lesiewicz, podopieczna trenera Sebastiana Papugi z AZS-AWF Gorzów, pobiła rekord Polski juniorek młodszych na 400 metrów. Uzyskała czas 52.86 s, co jest najlepszym tegorocznym wynikiem w Europie w tej kategorii wiekowej. Kornelia pobiła swój rekord życiowy o 1.96 sekundy.

Trener Kornelii Sebastian Papuga ukończył Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim. Specjalizuje się w biegach średnich, głównie 800 m. Pracuje z młodzieżą w klubie oraz zawodnikami trenującymi amatorsko.

Podopieczne trenera Zbigniewa Lewkowicza – Renata Śliwińska i Faustyna Kotłowska – reprezentantki Polski – zaskoczyły wszystkich swoją świetną dyspozycją, uzyskując wyniki lepsze od dotychczasowych rekordów świata. Renata (kategoria F40 – niskorosłość) pchnęła kulę na 9,11 m, zaś rzucany przez nią oszczep wylądował na 23,37 m. Faustyna (F64) w pchnięciu kulą osiągnęła wynik 10,35 m, w rzucie oszczepem 26,61 m, a w rzucie dyskiem 36,53 m.

Zbigniew Lewkowicz to trener sekcji lekkoatletycznej w GZSN START oraz trener koordynator paraolimpijskiej kadry Polski. Ukończył Instytut Wychowania Fizycznego w Gorzowie (2000). Jako zawodnik był multimedalistą Mistrzostw Polski, jako trener lekkoatletów gorzowskiego Startu miał udział w sukcesach Tomasza Blatkiewicza, Leszka Ćmikiewicza, Macieja Lepiaty, Mirosława Pycha i Daniela Woźniaka.

Informuje Dariusz Wieczorek z Wydziału Promocji i Informacji UM

Fot. Łukasz Kulczyński

 

32 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.