GORZOWSKI TEATR ZAPRASZA NA INTERNETOWY SPEKTAKL „PYLINSKA I SEKRET CHOPINA”

TERA5TER5TERR5

Spektakl „Madame „Pylinska i sekret Chopina” który w sierpniu był realizowany na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. doczekał się premiery. 27 września o godz. 19.00 będzie dostępny na kale You Tube , facebook’u i stronie internetowej.  Nagranie będzie dostępne jeszcze trzy tygodnie po premierze. Wykonanie profesjonalnego nagrania  spektaklu było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Kultura w sieci.

Producentami spektaklu są:  Agencja Artystyczna Didaskalia i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Ekscentryczna nauczycielka muzyki udziela nietypowych lekcji młodemu człowiekowi. Dzięki realizacji kolejnych, dziwnych jak na lekcje muzyki zadań przystało, młody Eryk uwrażliwiał się coraz bardziej na sztukę i na życie.

To spektakl o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła.  O świecie pulsujących  energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych. Spektakl będzie miał formę lekką, czasem zabawną, niekiedy nawet komediową. Wyniknie to ze zderzenia dwóch bardzo różnych postaci: młodego adepta pianistyki Eryka i  pryncypialnej Madame Pylińskiej. Osią dramaturgiczną przedstawienia będą utwory Chopina. Usłyszymy fragmenty poloneza, mazurków, sonat, etiud w różnych interpretacjach. Wszystko w ścisłej korespondencji z akcją dramatu – zapowiada reżyser spektaklu Robert Gliński, reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, doktor habilitowany sztuki filmowej. W swojej karierze wyreżyserował 12 filmów fabularnych za które otrzymał szereg znaczących nagród.

W sztuce Erica-Emmanuela Schmitta wystąpią: Joanna Żołkowska, Paulina Holtz, Lena Ledoff i Kacper Kuszewski.

Linki do spektaklu wkrótce.

467 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.