PREZYDENT GORZOWA WLKP. PRZYJĄŁ MISTRZA ŚWIATA W ŻUŻLU BARTOSZA ZMARZLIKA

 BARTBART1

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego odwiedził w czwartek w ratuszu mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik.

Spotkanie było okazją do gratulacji i podziękowań za emocje i radość, których kapitan gorzowskiej Stali dostarcza kibicom, gdy tylko pojawia się na żużlowym torze.

Mistrzostwo gorzowskiego zawodnika to powód do dumy i ogromnej radości. Prezydent, w imieniu gorzowian, pogratulował i podziękował mistrzowi.  – Bartek przywiózł Gorzowowi mistrzostwo! Gorzowianie są dumni, cieszą się i liczą na kolejne emocje w następnym sezonie, który jak już wiemy, będzie realizowany wspólnie z mistrzem – zaznaczył prezydent Jacek Wójcicki.

W ramach podziękowania, podczas wizyty w ratuszu, Bartosz Zmarlik otrzymał od prezydenta Jacka Wójcickiego drzewo – dąb.

To na dobrą wróżbę, na szczęście i jako dopełnienie sukcesów, zarówno sportowych, jak i prywatnych – podkreślił prezydent. Niedawno mistrz podzielił się z kibicami bardzo dobrą wiadomością; wiosną zostanie ojcem. – Drzewo symbolicznie uzupełni życiową radość – zaznaczył prezydent. – Jako symbol wdzięczności gorzowian zostanie z mistrzem na zawsze – dodał.

Bartek Zmarzlik nie krył zaskoczenia. Dąb posadzi w swoim ogrodzie. – Dom mam, syn w drodze, a teraz zasadzę drzewo – cieszył się mistrz. Przy okazji podzielił się wrażeniami po mistrzostwach. Jak mówi, wciąż jeszcze nie oswoił się z sukcesem i emocje nadal są ogromne. Mistrz nie zamierza osiąść na laurach i już dziś zapowiada walkę o kolejne sukcesy dla klubu i dla miasta.

Bartosz Zmarzlik to wychowanek, zawodnik i kapitan (od 2019 roku) Stali Gorzów Wlkp. Pierwszy Polak, który został dwukrotnie indywidualnym mistrzem świata (2019, 2020), także srebrny (2018) i brązowy (2016) medalista indywidualnych mistrzostw świata (Speedway Grand Prix), srebrny medalista Speedway of Nations (2019), indywidualny mistrz Europy (2012) i świata juniorów (2015), indywidualny wicemistrz Polski seniorów (2015, 2019, 2020) i młodzieżowy indywidualny mistrz Polski (2015). Dwukrotny Indywidualny Międzynarodowy Mistrz Ekstraligii (2019, 2020).

Zdobywca Złotego Kasku (2020). Najlepszy Sportowiec Polski 2019 roku w 85. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. W 2017 roku został uhonorowany tytułem Wybitny Reprezentant Stali Gorzów.

W 2017 odznaczony Odznaką Honorową Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, ambasador naszego miasta – uczestnik kampanii promocyjnej Gorzów #Stąd Jestem.

Marta Liberkowska – Wydział Promocji i Informacji

 

60 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.