WSPARCIE GORZOWSKIEJ OŚWIATY

 MIAS

 Informuje rzecznik prasowy UM Wiesław Ciepiela

Miasto zakupi 1 100 komputerów, laptopów, tabletów i monitorów interaktywnych. Środki na zakup, pochodzące z funduszy unijnych, przekazał Lubuski Urząd Marszałkowski.

Dwie umowy w tej sprawie, dotyczące wyposażenia gorzowskich szkół w sprzęt do nauki na odległość, podpisali w czwartek Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego i Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa.

 To dwie, bardzo ważne dla gorzowskiej oświaty umowy – powiedziała wiceprezydent Domagała. – Dzięki nim kupimy ponad 1 100 komputerów do naszych szkół, co pozwoli usprawnić proces edukacyjny w systemie zdalnym – dodała.

To dobra inwestycja w gorzowską edukację – powiedział wicemarszałek Porycki. – Miejmy nadzieję, że nauka zdalna potrwa jak najkrócej i uczniowie wrócą do szkół, ale sprzęt za ponad 3 mln złotych pozwoli na edukację na dobrym poziomie nawet w czasie pandemii – dodał.

50 komputerów, laptopów, tabletów i monitorów interaktywnych trafi do gorzowskich szkół podstawowych i liceów, a 559 takich urządzeń do szkół o profilu zawodowym.
Podpisane umowy to efekt dobrej realizacji dwóch gorzowskich projektów oświatowych: „On – linowa edukacja” i „Zawodowcy w Gorzowie 2.0”.

Na wykorzystanie dofinansowania Miasto ma czas do jesieni 2021 roku.

Fot. Łukasz Kulczyński 

182 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.