DWOJE DZIECI PRZYSZŁO NA ŚWIAT W NOWY ROK W GORZOWSKIM SZPITALU

DZIECIDzieci2

Informuje Agnieszka Wiśniewska – rzecznik szpitala

Maty edukacyjne w prezencie od szpitala

W pierwszym dniu 2021 roku na bloku porodowym Wielospecjalistycznego  Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. na świat przyszło dwoje dzieci. Michalina i Franciszek tradycyjnie już dostali powitalne prezenty od zarządu lecznicy; to maty edukacyjne wspomagające rozwój maluszków w pierwszych miesiącach życia. Zarówno dzieci jak i mamusie czują się dobrze.

Jako pierwsza z dwójki urodzonych 1 stycznia 2021 r. o godz. 4.55 na świat przyszła Michalina – córka Joanny i Michała. Ważyła 3500 g i miała 55 cm długości. Niespełna godzinę później (o 5.50) urodził się Franciszek – syn Aleksandry i Karola. Chłopiec jest nieco mniejszy od swojej starszej koleżanki. Waży 3350 g i mierzy 52 cm. Maluszki są zdrowe i już teraz dają mnóstwo radości rodzicom, rodzeństwu, babciom, dziadkom i innych członkom rodziny.

Pierwszym urodzonym w gorzowskim szpitalu w 2021 r. dzieciom dr Radosław Skibko, który dziś pełni dyżur na oddziale położniczo-ginekologicznego,  wręczył prezenty od zarządu lecznicy. Dzieci i ich rodzice otrzymali maty edukacyjne, które wspomagają rozwój dziecka od pierwszych dni jego życia oraz są cudowną gimnastyką dla bobasa. Zabawka z jednej strony zapewnia aktywny rozwój ruchowy, z drugiej przynosi radość z odkrywania nowych bodźców. Mata zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie i koordynację wzrokowo-ruchową oraz doskonali sprawność ruchową, a także daje możliwość krótkiego odpoczynku dla rodziców.

Wręczenie prezentów było też okazją do podsumowania roku na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności. W 2020 r. w gorzowskim szpitalu odbyły się 1192 porody, w trakcie których urodziło się 1225 dzieci.

Dobowy rekord urodzin odnotowano 8 kwietnia, gdy na świat przyszło 12 dzieci (6 chłopców i 6 dziewczynek).

184 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.