ZLOT JUNGÓW LIGI MORSKIEJ I RZECZNEJ W KOŁOBRZEGU

K-gg111K-g1K-k1

Mszą św. w intencji Ludzi Morza w kołobrzeskiej bazylice pw. Wniebowzięcia NMP 22 maja, zakończył się 25. Zlot Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej. Eucharystii przewodniczył kapelan krajowy ligi ks. Waldemar Krzywiński. Na trzydniowe obchody jubileuszu, odbywającego się w ramach Dni Kołobrzegu przybyli najmłodsi członkowie stowarzyszenia z całej Polski, zrzeszeni w okręgach, oddziałach i bractwach morskich. Nabożeństwo koncelebrował proboszcz konkatedry ks. dr Jerzy Chęciński.
We Mszy św. uczestniczyli m.in. prezydent miasta Janusz Gromek, członkowie Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej z wiceprezesem Markiem Pajdasem, Kompania Honorowa Zespołu Szkół Morskich z dyr. Lechem Pieczyńskim, Jungowie Ligi Morskiej i Rzecznej wraz z Zarządem Portu Morskiego w Kołobrzegu oraz Poczty Sztandarowe.
Kazanie wygłosił kapelan krajowy ligi ks. Krzywiński, który odniósł się do dzisiejszej Uroczystości Najświętszej Trójcy. Liturgię ubogaciła muzyką sakralną Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa pod dyr. komandora Józefa Kowalewskiego.
Ks. Waldemar Krzywiński powiedział, że podczas takich uroczystości przypomina się o rocznicach i wydarzeniach historycznych, a przede wszystkim wiarą i miłością powierza się Bogu, ludzi morza. Ks. Krzywiński prawie od 10 lat jest kapelanem krajowym w stopniu kapitana. Zaczynał jako kapelan Bractwa Ligi Morskiej w Wyszkowie w okręgu mazowieckim. Kapelan powiedział, że po skończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przeszedł kursy pozwalające otrzymać stopień porucznika. Na co dzień kapłan jest proboszczem w Łapach w parafii pw. św. św. Piotra i Pawła.

Rys historyczny ligi: więcej na:  http://system.ekai.pl/kair/?screen=depesza&_scr_depesza_id_depeszy=522553

1,791 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.