MISTRZOWIE KAMERALISTYKI W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

FG1

Tylko cztery miasta w Polsce – w tym Gorzów – odwiedzą muzycy w ramach tegorocznej trasy „Na okrągło Orkiestra!”. Twórcą tego projektu jest Baltic Neopolis Orchestra, a ideą – prezentacja wirtuozowskiej muzyki kameralnej Europy i świata. W trasie koncertowej wezmą udział najlepsi polscy i międzynarodowi instrumentaliści, w tym koncertmistrzowie oraz liderzy prestiżowych orkiestr w Europie.

Koncert kameralny w Gorzowie jest elementem trzeciej już trasy koncertowej, organizowanej przez Baltic Neopolis Orchestra. W tym roku muzycy odwiedzą również Łomżę, Olsztyn i Bielsko- Białą.

Emanuel Salvador (skrzypce) – koncertmistrz Baltic Neopolis Orchestra, Konstantin Heidrich (wiolonczela), profesor wiolonczeli w Universität der Künste Berlinie, Andriy Viytovych (altówka) – jeden z najlepszych i najwszechstronniejszych brytyjskich altowiolistów, lider grupy altówek Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Michał Francuz – znakomity polski pianista, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz utalentowana polska skrzypaczka Nela Zaforemska – oto mistrzowski skład czwartkowego koncertu „Na okrągło orkiestra!”. Ponadto w projekcie udział wezmą artyści Baltic Neopolis Orchestra i Akademii BNO.

W programie dzieła Góreckiego, Sindinga, Beethovena oraz Mahlera.

Koncert odbędzie się 29 kwietnia o godz. 19.00 i transmitowany będzie nieodpłatnie na żywo na kanale YouTube Filharmonii Gorzowskiej.

156 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.