PIOTR BUKARTYK Z ZESPOŁEM NA GORZOWSKIEJ SCENIE

 buk5bukbuk1buk2

W sobotni wieczór, 31 lipca 2021 r. na Starym Rynku w Gorzowie o godz. 19.00 ramach programu „Dobry Wieczór Gorzów 2021” wystąpił Piotr Bukartyk z zespołem.

Podczas słowno-muzycznego spektaklu, trwającego prawie półtorej godziny Piotr Bukartyk obszernie i barwnie objaśniał okoliczności, inspiracje i pierwowzory poszczególnych utworów, które zaprezentował na gorzowskiej scenie. Wspomniał zmarłego 6 lipca 2021 r. swojego przyjaciela, aktora i kompozytora Jana Jangę Tomaszewskiego. Mówił m. in. o zakończonej współpracy z pewnym programem radiowym, którego nazwy nie chciał wymieniać, o piosence „Kup sobie psa”, która trafiła do filmu Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” oraz o warsztatach muzycznych prowadzonych w ramach Akademii Sztuk Przepięknych na zaproszenie Jerzego Owsiaka.

Zachęcony długimi brawami, Piotr Bukartyk wykonał na bis utwór „Sznurek” choć jak twierdził śpieszy się na zakończenie Pol”and”Rock Festival na Lotnisku Makowice–Płoty. Wcześniej przeprosił wrażliwych, że interpretacja utworu  odzwierciedla stany w jakie wpada się po zażyciu zioła Co se rośnie tu za szkołą,  mimo że jak śpiewał Dzisiaj tego już nie robię Ale lubię powspominać sobie.

Piotr Bukartyk. Pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Przemysłowej 22. Autor, kompozytor, wokalista, obecny na polskiej scenie muzycznej od około 40 lat. Zaczynał solo, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Od 2012 r. występuje z zespołem Szałbydałci: Krzysztof Kawałko – gitara; Michał Przybyła – bas; Marek Błaszczyk – klawisze; Krystian Majderdrut – perkusja.

 Tekst i foto

Helena Tobiasz

274 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.