WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

KAWIA5KA5KAWA55KAW67

Kołobrzeg: uroczystości odpustowe w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Uroczystości odpustowe w bazylice konkatedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu zgromadziły 15 sierpnia tłumy mieszkańców i kuracjuszy. Popołudniowej głównej Mszy św. przewodniczył ks. prof. Kazimierz Dullak, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego.

Homileta skupił się w kazaniu na przedstawieniu  kilku aspektów roli Matki Bożej w życiu wiernych oraz znaczeniu modlitwy.

W  101. rocznicę Cudu nad Wisłą i święta Wojska Polskiego poranne nabożeństwo odprawione zostało w intencji ojczyzny, żołnierzy  i ich rodzin. W uroczystościach uczestniczyli m.in. wojskowy Poczet Sztandarowy, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz miasta i samorządu.

Podczas każdej Mszy święcone były wiązanki ziół i kwiatów, jako podziękowanie Bogu za tegoroczne zbiory, na znak obchodów uroczystości Matki Boskiej Zielnej.

Z okazji parafialnego odpustu, Odnowa w Duchu św. Metanoia zorganizowała dla wiernych spotkanie w kawiarence pod plebanią, na którym przygotowano prezentację książek przeznaczonych do nabycia za dobrowolną ofiarę. Organizatorzy częstowali kawą i wypiekami.  Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na dofinansowanie organizowanych we wrześniu Warsztatów Pisania Ikon.

Dziś także odbyło się uroczyste pożegnanie sióstr felicjanek Michaeli i Weroniki, które zostają przeniesione do posługiwania na innych placówkach. Proboszcz konkatedry ks. dr Andrzej Pawłowski dziękował zakonnicom za pracę, podkreślając ich niezwykłe zaangażowanie.

Podczas każdej Mszy św. liturgię śpiewem ubogacał trzyosobowy zespół męski Vies Bonum. Śpiewacy: Szymon Burenkow – tenor, Edward Orłowski –baryton, Andrzej Szczerbakow – bas są Białorusinami pochodzenia polskiego, obecnie mieszkają w Warszawie, prosili o modlitwę za ich naród, który cierpi z braku wolności, prosili także o wsparcie finansowe na wydanie kolejnej płyty.

Zespół powstał w 2013 r. przy salezjańskiej parafii pw. świętego Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Artyści wykonują utwory sakralne i ludowe w różnych językach. Obecnie koncertują głównie w rzymskokatolickich parafiach w całej Polsce. Po występach rozprowadzają płyty CD za dobrowolne ofiary.

 

476 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.