ZAKOŃCZYŁ SIĘ SUSPENSE FILM FESTIVAL W KOŁOBRZEGU

20160710_193504

Uroczystą galą 10 lipca 2016 r. w Kołobrzegu, podczas której wręczone zostały nagrody aktorskie – „Ikona Polskiego Kina” oraz „Ikona Światowego Kina”, zakończył się Suspense Film Festival. Na zakończenie ceremonii z recitalem wystąpił Dariusz Kordek.
„Ikoną Polskiego Kina” został Andrzej Seweryn. Natomiast „Ikoną światowego Kina” Jurgen Prochnow – niemiecki aktor występujący w Hollywood. Jurgen Prochnow zagrał w ponad stu filmach. Podczas filmowego festiwalu w Kołobrzegu wyznał, że jego korzenie wywodzą się z Reska w woj. Zachodniopomorskim, a kiedyś jego rodzina wypoczywała nad morzem w Kołobrzegu. Jest więc to dla niego też sentymentalna podróż.
Spośród dziewięciu filmów w międzynarodowym konkursie „Suspense Film Competition” jury pod przewodnictwem Phillipa B. Goldfine’a przyznało nagrodę „Golden Seahorse” dla włoskiego filmu „Mów mi Jeeg Robot”/”They call me Jeeg Robot” w reż. G. Mainetti, a wyróżnienie otrzymały produkcje – „Made In France” w reż. N. Boukhrief oraz „Wygnanie” w reż. A. Riuza.
Wyłoniono także laureata w konkursie organizowanym przy współudziale francuskiej firmy Widemanagement – „Eye on Films Competition”. Konkurs na najlepszy debiut w filmie gatunkowym wygrał „Homesick” – reż. J. M. Erwa.
Jury, po przewodnictwem Kingi Dębskiej, przyznało także nagrodę w konkursie dla młodych twórców filmowych „First Shot”. Jury wyłoniło w tym roku 3 laureatów w konkursie – Martę Prus za film pt. „Ciepło-zimno”, Mateusza Rakowicza za film pt. „Romantik” i Teresę Czepiec za film pt. „Test”.

993 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.