EWANGELIZATORZY PRZYSTANI JEZUS W KOŁOBRZEGU

20160722_145546120160722_1514121

Ponad stu ewangelizatorów „Przystani z Jezusem” wyruszyło 22 lipca z kościoła pw. Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia w Kołobrzegu w okolice amfiteatru, gdzie odbywał się festiwal muzyki techno – Sunrise. Młodzi ludzie uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu, a po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia kolorowy pochód, na przedzie którego niesiony był wielki Krzyż, wyruszył ulicami Kołobrzegu w kierunku ul. Solnej w pobliżu plaży na tzw. Szańcu.

Przez dwa dni uczestnicy ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej „Przystań z Jezusem” modlili się w kołobrzeskich kościołach, rozdawali ulotki informujące o ewangelizacji, zapraszając do udziału w różnych imprezach.

Wszyscy ubrani byli w czerwone koszulki z napisem: „Chcę Ci powiedzieć, że Duch Święty posłał mnie do Ciebie”.
Krzysztof Ukleja z Kołobrzegu rozdawał ulotki w parku zdrojowym. Chętnie rozmawiał z ludźmi, którzy wykazywali zainteresowanie modlitewnym spotkaniem. Krzysztof powiedział, że po raz czwarty uczestniczy w ewangelizacji podczas PJ, mówi o Jezusie, o miłości, zapewniał także, że modlił się ze wspólnotą religijną o bezpieczną zabawę i szczęśliwy powrót do domów młodzieży, która przyjechała do Kołobrzegu na festiwal muzyki klubowej.

Ks. Piotr Zieliński – rektor kościoła rektoralnego pw. Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia w Kołobrzegu, przed rozpoczęciem Adoracji, przedstawił krótki rys historyczny świątyni. Zaznaczył, że kościół ten przetrwał działania wojenne, podczas gdy wszystkie świątynie wkoło starówki, także dzisiejsza bazylika uległy zniszczeniu.

Z kolei ks. Rafał Jarosiewicz podkreślił w rozmowie z milpress, że uczestnicy Przystani, nie są alternatywą dla Sunrise. „My idziemy się modlić o to, żeby to były jak najbezpieczniejsze dni podczas letniego festiwalu młodzieży. Chcemy służyć wszystkim tym, którzy będą potrzebować naszego wsparcia i pokazać im, że istnieje również inny świat, inne spojrzenie w kontekście Pana Boga. Organizujemy także mnóstwo różnych atrakcji dla tych, którzy przyjechali do Kołobrzegu”.

Karolina Herman z Sopotu, po raz pierwszy przyjechała na Przystań, do tej pory jeździła na Przystanek Jezus do Kostrzyna, który odbywał się w czasie trwającego rockowego festiwalu Woodstock. W ewangelizowaniu ma już doświadczenie, ponieważ na PJ była 13 razy. „Uważam, że ludzie potrzebują najbardziej ciepłego bycia przy człowieku, niekoniecznie wielkich filozofii i mówienia o Bogu ale właśnie ludzkiego odbicia Boga, który jest obecny przy człowieku w każdej sytuacji” – powiedziała Karolina.

„Przystań z Jezusem” w Kołobrzegu, podobnie jak „Przystanek Jezus” w Kostrzynie n. Odrą to inicjatywy ewangelizacyjne, które zapoczątkował ordynariusz diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej bp Edward Dajczak, ówczesny bp pomocniczy diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. Był on współinicjatorem „Przystanku Jezus”, odbywającego się najpierw w Żarach, a obecnie w Kostrzynie.

Festiwal „Sunrise”, już od kilkunastu lat odbywa się w Kołobrzegu pod koniec lipca. Przyjeżdżają tu fani muzyki klubowej, house, techno czy elektro nie tylko z Polski ale także z zagranicy.

I cała impreza mogłaby być uważana za udaną, gdyby nie fakt, że władze kurortu pozwalają na promocję alkoholową.  Piwo wysoko procentowe rozdawane było na ulicach niedaleko morza, w parku zdrojowym i przy wejściach na plażę. Po wyskokowe napoje sięgali także nieletni, a właściwie puszki, tak jak reklamy wpychane były do rąk przechodzących osób.

Foto – pokazuje młodzież oczekującą na kolejną dostawę piwa. Wszystko rozdaliśmy – wykrzykiwali uradowani „rozdawacze”. Rozdali zgodnie z zezwoleniem prawa?  Przyzwoleniem dorosłych, ku uciesze organizatorów i wszelkich władz. Tragiczna „reklama”Kołobrzegu!

wPiw

Tym bardziej więc potrzebna jest ewangelizacja ludzi w miejscach, w których niestety, na maluczkich czyha wiele zagrożeń. I właśnie po to, przyjeżdżają w tym czasie ewangelizatorzy Przystani Jezus, bo dzieją się tu nie zawsze dobre rzeczy – podkreślił w rozmowie z milpress ks. Piotr Zieliński.

Zatem pytanie do władz Kołobrzegu: czy poniższa ustawa Państwa nie obowiązuje?

Dz.U. 1982 nr 35 poz. 230 Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Opracowano na podstawie: t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1286, 1893, 1916.

Art. 131

  1. Zabrania się na obszarze kraju reklamy i promocji napojów

alkoholowych, z wyjątkiem piwa, którego reklama i promocja jest dozwolona, pod

warunkiem że:

1) nie jest kierowana do małoletnich;

2) nie przedstawia osób małoletnich;

5) nie zachęca do nadmiernego spożycia alkoholu;

Art. 14. 1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:

3) w miejscach i czasie masowych zgromadzeń;

2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.

  1. Sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów zawierających więcej niż 4,5% alkoholu może się odbywać na imprezach na otwartym powietrzu tylko za zezwoleniem i tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Art. 15. 1. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:

1) osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości;

2) osobom do lat 18;

1,533 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.