W DRODZE NA ŚDM – MŁODZIEŻ Z UKRAINY ZWIEDZIŁA KOŁOBRZEG

20160727_1800191

Sześćdziesiąt osób z Ukrainy należących do neokatechumenatu, przyjechało 27 lipca wieczorem do Kołobrzegu. Członkowie Wspólnoty w ramach Światowych Dni Młodzieży wzięli udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu w bazylice konkatedralnej, spotkali się z proboszczem ks. Jerzym Chęcińskim, a następnie zwiedzili nadmorski kurort.

Zanim przybyli do Kołobrzegu zwiedzili kilka miast, m.in Lublin, Szczecin, Toruń i Chełm, a także Dziwnów, w którym tańcem i śpiewem prowadzili ewangelizację.

Iwan Iwanicz i Michail Michajłowicz powiedzieli, że urzekła ich polska gościnność, a po za tym bardzo podoba im się nasz kraj, do którego przyjechali po raz pierwszy.

Paweł Hałaj, którego mama jest Polką, przyjechał na spotkanie z papieżem z żona Olgą i 16-letnią córką Anną.”Jest to wizyta modlitewna ale również sentymentalna” – powiedział.

Maria Mazuro, wolontariuszka ze Szczecina, która opiekuje się grupą wspólnotową powiedziała, że wspaniale się porozumiewa z Ukraińcami, ponieważ wielu z nich zna języki polski i angielski, a po za tym stwierdziła, że co potrzeba to wszyscy rozumiemy.

Rafał Żucheński – lider neokatechumenatu z Kołobrzegu, powiedział w rozmowie z KAI, że do archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej przybyło 26 lipca około 600 osób z Ukrainy z okręgu kijowskiego, w którym przebywają polskie rodziny na misjach. Ta wizyta jest więc też wynikiem wzajemnej religijnej współpracy między narodami Polski i Ukrainy.

Członkowie wspólnoty rano uczestniczyli we Mszy św. w szczecińskiej katedrze pw. św. Jakuba Apostoła, a następnie poszczególne grupy wyjechały do różnych miejscowości nadmorskich.

Rafał Żucheński, który oczekiwał na pielgrzymów w Szczecinie zorganizował 60. osobowej grupie zwiedzanie Kołobrzegu, bezpośrednio przed wyjazdem pątników do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Lider powiedział także, że spotkał w Szczecinie 150. osobową grupę pątników z Belgii i Danii, którzy akurat wyjeżdżali w ramach ŚDM do Torunia i Lichenia.

Ks. Jerzy Chęciński – proboszcz konkatedry kołobrzeskiej powiedział, że z radością przyjmuje pielgrzymów z Ukrainy, z którymi spotkał się na wieczornej modlitwie i Adoracji Najświętszego Sakramentu.W domu parafialnym pielgrzymi spożyli kolację, a nazajutrz wyjechali na spotkanie z Ojcem Świętym.

 

1,661 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.