POCZĄTEK RYWALIZACJI O TYTUŁ ROWEROWEJ STOLICY POLSKI

Dziś /pierwszy czerwca/ o północy rozpoczyna się walka o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja potrwa cały miesiąc i jest doskonałą okazją do odkurzenia swojego roweru i „pokręcenia” kilometrów dla Gorzowa Wielkopolskiego.

Rywalizacja rozpoczyna się po raz czwarty; od początku gorzowianie wiodą prym wśród uczestniczących miast. W tym roku dodatkową motywacją, oprócz obrony tytułu w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców, jest udział w zawodach Zielonej Góry, która od początku mocno angażuje się w „kręcenie” kilometrów.

Przypomnijmy, aby dołączyć do rywalizacji, należy ze sklepu internetowego pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta, która będzie rejestrować nasze przejazdy rowerowe. Co bardzo ważne, po zainstalowaniu aplikacji trzeba zaznaczyć Gorzów Wielkopolski jako miasto, dla którego chcemy jeździć.

Suma wszystkich przejechanych kilometrów zostanie podzielona przez liczbę mieszkańców i to ten współczynnik zadecyduje o wygranej jednego spośród 56 miast. W naszej kategorii będziemy rywalizować z miastami: Toruń, Bielsko-Biała, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin i oczywiście – Zielona Góra.

Cała rywalizacja będzie wspierana przez naszych partnerów, którzy ufundowali świetne nagrody dla rowerzystów. Nasz główny partner (Smaczna Dieta) ufundował vouchery do sklepu rowerowego dla najlepszych gorzowian. Wiele restauracji i partnerów ufundowało zniżki na swoje produkty. Szczegóły tutaj. Rowerowa Stolica Polski – Rowerowy Gorzów (rowerowygorzow.pl)

Mamy nadzieję, że tak jak w latach poprzednich tak i w tym roku gorzowianie pokażą sportowy pazur i wspólnie zawalczymy o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Całej rywalizacji sprzyja wciąż rozwijająca się sieć dróg oraz infrastruktury rowerowej w naszym mieście, w którym już teraz mamy ponad 60 km różnego rodzaju dróg rowerowych.

Dlatego „Gorzów, chodźmy na rower” i nie zapomnijmy o uruchomieniu przez cały czerwiec aplikacji Aktywne Miasta.

 Wydział Sportu/ Wydział Promocji i Informacji

222 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.