PREMIERA „PIĘKNEJ I BESTII” W GORZOWSKIM TEATRZE

untitled-9935untitled-9773untitled-9357

4 czerwca w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. odbędzie się premiera „Pięknej i Bestii”.

Scenariusz na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont  napisał Andrzej Ozga, który podjął się również inscenizacji spektaklu na gorzowskiej scenie.

Ludzie od zarania wieków kochali baśnie. W nich, jak w zaczarowanych zwierciadłach zdarza się nam zobaczyć siebie, bez sztywnych masek codzienności. Czasem może trochę naiwnych, ale wzruszająco szczerych i chyba przez to nieco lepszych, niż na co dzień nam się zdaje.

Pośród baśni, jedną z najpiękniejszych jest ta o klątwie, która zadufanego w sobie księcia przemieniła w budzącego odrazę dzikiego zwierza i o uwięzionej w jego włościach pięknej dziewczynie, nieświadomej tego, że tylko jej miłość może zdjąć zaklęcie i na powrót przemienić potwora w człowieka. W końcu, od zawsze wiadomo, że miłość bywa lekiem na nie jedną ranę, a zwłaszcza na tę magiczną, na którą klątwa została rzucona.

Tę pradawną, osnutą nimbem czarów historię znamy dziś wszyscy. To baśń o „Pięknej i Bestii”. Nie trudno też zauważyć, zgodnie z porzekadłem „Jak znacie, to posłuchajcie…”, że lubimy jej słuchać oraz opowiadać ją na różne sposoby. I tak jak przed wiekami wędrowni opowiadacze, tak każdy współczesny „bajarz” – czy to pisarz, kompozytor, czy reżyser – pragnie zrobić to po swojemu dodając do wielkiej liczby wcześniejszych, kolejną wersję baśni o Pięknej i Bestii, na którą zapraszamy do Teatru Osterwy.

Andrzej Ozga – Aktor, reżyser, piosenkarz, autor i satyryk specjalizujący się w piosence literackiej oraz formach kabaretowych i teatralno-muzycznych. Laureat wielu przeglądów piosenki aktorskiej. Autor tekstów piosenek i tłumaczeń musicali. W gorzowskim teatrze zrealizował „Calineczkę”, „Złotą Kaczkę”, „Anię z Zielonego Wzgórza” i „Opowieść wigilijną”.

 

Muzyka: Marek Zalewski

Choreografia: Tomasz Tworkowski

Scenografia, kostiumy i animacje: Joanna Sapkowska

Kierownictwo muzyczne: Marek Zalewski

Reżyseria światła: Monika Sidor

 

Na kolejne spektakle zapraszamy

5 czerwca godz. 12.00

11 czerwca godz. 17.00

12 czerwca godz. 12.00

 

Informuje: Ewa Kunicka
Dział Promocji i Obsługi Widzów

485 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.