MUZYCZNY WEEKEND W GORZOWIE

Tekst: Ewa Rutkowska

Scena Letnia Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Koncert Ewy Urygi „Between Voise & Bass” z udziałem zespołu muzycznego: Pawła Pańty – kontrabas i Doroty Piotrowskiej – instrumenty perkusyjne.

23 lipca 2022

Tym razem sala nie pękała w szwach. Wypełniona była ot tak sobie. I to jak zwykle w większości  przez odbiorców z tzw. „trzeciego  wieku”. Po zainteresowaniu koncertem, można sądzić, że jazz nie jest ulubioną muzyką tej grupy wiekowej, a to ona wypełnia krzesła i fotele we wszystkich propozycjach kulturalnych w mieście. Oczywiście nie generalizuję. Sama siedziałam do końca.  Choć kontrabas i perkusja to nie są moje ulubione instrumenty. Za dużo basów.

A koncert przez tych co zasiedli na widowni, został przyjęty bardzo ciepło. Owacje były także podczas krótkich solówek granych przez instrumentalistów.

Było jazzowo… Choć nie były to znane standardy jak zachęcał program koncertu. Były to utwory grane i śpiewane przez artystkę po raz pierwszy, o czym  powiedziała podczas koncertu. Utwory te ukażą się dopiero przy końcu tego roku.

Ewa Uryga, to wokalistka jazzowa, popowa, soulowa i gospelowa. Śpiewa od dzieciństwa. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Ma na swoim koncie pięć autorskich albumów, także udział w Debiutach w Opolu w 1980 roku. Zdobyła wtedy III miejsce. Potem jeszcze raz brała udział w festiwalu Opole’99. W 1989 roku zdobyła „Srebrny Samowar” na festiwalu w Zielonej Górze. Może się pochwalić nagrodami na licznych festiwalach jazzowych. Brała też udział w musicalach. Na pewno można o niej powiedzieć, że jest to artystka wszechstronna.

====================================

 Kolejny Piknik Chopinowski na Błoniach przy Filharmonii

24 lipca 2022

Tym razem, zagościła w Gorzowie po raz drugi, pochodząca z Mińska na Białorusi, artystka współpracująca z gorzowską filharmonią, jako muzyk orkiestrowy Ekaterina Matokh – absolwentka Mińskiej Akademii Muzycznej. Jako pianistka brała udział w wielu konkursach i koncertach. Ma też na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Koncertowała w Niemczech, USA, Słowenii, Ukrainie i w Polsce. Podczas pikniku zagrała m.in.: cztery Sonaty Domenico Scarlattiego i osiem walców Fryderyka Chopina. Jak zwykle było to piękne muzyczne popołudnie. Zgrzyta w tym wszystkim to, że ludzie mając dostępny darmowy program pikników, a w nim program, co i jak…mimo to klaszczą bezmyślnie gdzie się da. Wczoraj widać było zniecierpliwienie artystki, kiwała głową na te „przecinki”. Widzom, podobno melomanom nic to nie mówiło. Trochę przykro, że nauka idzie w las…

Ewa Rutkowska lipiec 2022 

336 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.