GORZOWSKI „OGRODNIK” MA PERSPEKTYWĘ NA ROZWÓJ

WPI_8035_www

W Zespole Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim od stycznia przyszłego roku rozpocznie się modernizacja. Potwierdziła to wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka. Ministerstwo planuje też utworzenie Centrum Kształcenia Ustawicznego. 

Szkołę odwiedzili m.in: Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, europoseł Elżbieta Rafalska, wicedyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Małgorzata Gośniowska – Kola, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i zastępca Małgorzata Domagała, radny Tomasz Rafalski, dyr. wydz.edukacji UM Renata Pliżga. Gości oprowadzała dyr. ZSO Jolanta Zielińska.

– Cieszę się, że od 1 stycznia przyszłego roku Zespół Szkół Ogrodniczych dołączy do grona szkół, nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dla szkoły jest to szansa na rozwój, modernizację, doposażenie w sprzęt rolniczy, ale też na korzystanie z transferu wiedzy, która wiąże się ze współpracą z instytutami badawczymi, ośrodkami Doradztwa Rolniczego, uczelniami rolniczymi. Myślimy też o utworzeniu tutaj Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie wiedzę zdobywać będą również dorośli – powiedziała Anna Gembicka

Elżbieta Rafalska zwróciła uwagę, że potrzeby inwestycyjne są ogromne, wyraziła zadowolenie, że   szkoła nie ma problemu z naborem, bo młodzież jest zainteresowana nauką zawodu.

Małgorzata Gośniowska – Kola potwierdziła, zasadność rozwoju tej branży co wyraża się m.in zainteresowaniem uczniów tą szkołą.

31 stycznia br. zawarte zostało porozumienie, w myśl którego Zespół Szkół Ogrodniczych od 1 stycznia 2024 będzie szkołą podległą Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W skład Zespołu Szkół Ogrodniczych wchodzi Technikum nr 9, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 9 oraz Internat. W dziewięciu oddziałach uczy się 217 uczniów. W internacie mieszka 47. uczniów. W przyszłym roku szkolnym planowane jest uruchomienie nowego zawodu technik turystyki wiejskiej.

Zespół Szkół Ogrodniczych usytuowany jest na dwóch działkach o łącznej powierzchni 3,5851 hektara. Na terenie Zespołu Szkół Ogrodniczych znajduje się pięć budynków. Park pałacowy wraz z częścią budynków ujęte są w gminnej ewidencji zabytków.

wg  Wiesława Ciepieli – rzecznika UM

223 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.