JUBILEUSZ 50. LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ SZCZEPANA KASZYŃSKIEGO

Kaszyński1SowaArtyściBAL

Jubileusz Szczepana Kaszyńskiego z okazji 50. lecia pracy artystycznej odbył się 8 października w Filharmonii Gorzowskiej. Na całokształt osiągnięć muzyka złożyły się m.in. wieloletnie prowadzenie Państwowej Szkoły Muzycznej, początkowo I stopnia, potem I i II stopnia,  kierownictwo artystyczne i dyrygowanie  Gorzowską Orkiestrą Kameralną „Odeon” oraz  przewodzenie Gorzowskiemu Towarzystwu Muzycznemu imienia Henryka Wieniawskiego.

Szczepan Kaszyński to także współzałożyciel Big Bandu Gorzów,  pomysłodawca i organizator m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. J. S. Bacha oraz Gorzowskich Dni Muzyki. To dzięki niemu prowadzona była edukacja muzyczna mieszkańców grodu nad Wartą wtedy gdy nawet jeszcze nikomu się nie śniła filharmonia w Gorzowie Wielkopolskim.

Wśród składających życzenia Jubilatowi był prezydent miasta Jacek Wójcicki, który wręczył  list gratulacyjny, Eligiusz Sowa – wokalista i przedstawiciele gorzowskich stowarzyszeń m.in Uniwersytetu III Wieku.

Uroczystość zainaugurowała orkiestra pod batutą Szczepana Kaszyńskiego skocznym utworem czeskiego kompozytora Juliusa Fucika. Koncert obfitował w utwory Straussa. W świat operetki wprowadziła słuchaczy urocza, rodzima Beata Gramza. Z przyjemnością dla uszu i oczu zabrzmiały arie w jej wykonaniu. W „Granadzie” ale nie tylko zabrzmiał doskonale tenor Jarosław Patycki z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Było też jazzująco w wykonaniu gorzowianki Magdy Bańkowskiej Moskwy.

Nogi rwały się do tańca w rytmach samby, walca i tanga. Profesjonalne pląsy zademonstrowali tancerze z Baletu kameralnego Teatru Muzycznego i Wielkiego w Poznaniu  w choreografii Dariusza Nowika.

Podczas koncertu zaprezentował się solo Włodzimierz Kozłowski – trąbka, a całość poprowadziła Katarzyna Sikorska – Kozłowska.

Szczepan Kaszyński ur. 25 grudnia 1941 r. w miejscowości  Dobrów. Jest  absolwentem  Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Laureatem „Motyla” Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

1,857 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentarze

JUBILEUSZ 50. LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ SZCZEPANA KASZYŃSKIEGO — 2 komentarzy

  1. Z tymi profesjonalnymi pląsami to lekkie nadużycie. Nie zauważyłem aby cokolwiek było zsynchronizowane, nie mówiąc o problemach z podnoszeniem partnerek. Nie jest to tylko moja opinia, bo ten dys-pląs był tematem niejednego komentarza po koncercie.