ELŻBIETA ŁUKSZO DZIĘKUJE LECHOWI WAŁĘSIE

LW z Elą Łukszo fbLW w Gorzowie1

Elżbieta Łukszo z Gorzowa Wielkopolskiego, to jedna spośród 10 mln Polaków, która do dziś nie ma sklerozy. Na Jej prośbę publikuję zdjęcie. Elżbieta powiedziała, że spełniły się jej marzenia, że po wielu latach osobiście mogła podziękować Lechowi Wałęsie, za to, że z Janem Pawłem II, bł. ks. Jerzym Popiełuszką scalił polski NARÓD.

Lech Wałęsa przebywał w Gorzowie Wielkopolskim 19 października 2016 r. , właśnie w dniu, którego Patronem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

Elżbieta Łukszo – gorzowska opozycjonistka, była w ścisłej czołówce działaczy Duszpasterstwa Ludzi Pracy w Gorzowie. Organizowała wyjazdy na uroczystości kościelne do wielu ośrodków w Polsce, najczęściej do Gdańska. Z kościoła św. Brygidy usunęła dwóch pijanych milicjantów, którzy w sposób prowokacyjny profanowali miejsce święte – wspomina Łukszo, która była Przewodniczącą Komisji Zakładowej przy gorzowskim szpitalu, a także przewodniczącą Międzyzakładowej Komisji przy Zarządzie Regionu w Gorzowie Wielkopolskim. To Ona w latach 80-tych szła z biało – czerwoną flagą na czele solidarnościowych pochodów.

A może to nie była prawda?

Elżbieta twierdzi, że jej życie to nieustanna walka. Przez wiele lat walczyła z rakiem, samotnie wychowywała czwórkę dzieci, później założyła rodzinę zastępczą dla trójki maluchów. Była  Przewodniczącą Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych.

Zawsze pogodna, kiedy trzeba było potrafiła pogrozić palcem. Dziś jest pełna optymizmu i nadziei, że wszyscy Polacy to jedna rodzina – nie tylko w piosence.

 

1,582 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentarze

ELŻBIETA ŁUKSZO DZIĘKUJE LECHOWI WAŁĘSIE — 1 komentarz

  1. Dziękować należy Pani Łukszo, co niniejszym czynię.
    Nie mniej jednak – ile z tamtych ideałów pozostało
    na dzisiejszy dzień, a ile odeszło w cień, ci tylko
    wiedzą, którzy codzienność śledzą.
    Pani Elżbieto – dziękuję.