„ŚLADEM EGIPSKIEJ KSIĘŻNICZKI” W GORZOWSKIEJ KSIĄŻNICY

 IZAPLUST20240216_17100320240216_17313020240216_17471520240216_180354

 W zabytkowej scenerii willi Hansa Lehmanna w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zb. Herberta,  odbyło się spotkanie z bohaterami reportażu „Śladami Egipskiej Księżniczki” autorstwa Izabeli Patek, dziennikarki Radia Zachód.

Spotkanie otworzyła Magdalena Matuszewska z WiMBP.

Zamysłem twórców wieczornego spotkania było zaprezentowanie reportażu radiowego, obejrzenie slajdów a potem przewidziano rozmowy. Z powodu niedomagań technicznych scenariusz uległ zmianie. Bohaterowie reportażu na żywo opowiedzieli historię egipskiej księżniczki, która pochowana została w podgorzowskim Janczewie.

Jolanta Plust, tłumacz przysięgły języka francuskiego, bohaterka reportażu Izabeli Patek, bardzo ciekawie przedstawiła wydarzenie, które dzięki tłumaczeniu przez nią książki zatytułowanej ”Egipska księżniczka”, okazało się historią związaną z dawnym Gorzowem/  Landsbergiem i pobliskim Janczewem.

O historii księżniczki opowiadali także między innymi  Kazimierz Ligocki autor Multimedialnej Encyklopedii Gorzowa z WiMBP, oraz lekarz Jerzy Dubiel.

O tej zajmującej historii egipskiej księżniczki a także o zdarzeniach z nią związanych można posłuchać w reportażu Izabeli Patek  na stronie Radia Zachód.

Niedługo ukaże się polska wersja „Egipskiej księżniczki” i prawdopodobnie dzięki niej uda się dopisać ciąg dalszy tej historii, którą interesuje się coraz więcej osób. Radna gminy Santok Magdalena  Rzeczycka-Więckowska zapewniła, że zostanie rozwiązana zagadka dotycząca miejsca pochówku tajemniczej księżnej.

 

176 total views, 3 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.