PARAOLIMPIJCZYCY NA SESJI RADY MIASTA GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO

IMG_3362 — kopiaIMG_3357IMG_3356

Foto Grzegorz Milewski

Tegoroczna wrześniowa sesja  Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęła się powitaniem i uhonorowaniem olimpijczyków z Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start, którzy podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu zdobyli cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe.

Gratulacje otrzymali zawodnicy i trenerzy: Karolina Kucharczyk, Renata Śliwińska, Maciej Lepiato, Lech Stoltman, Bartosz Górczak, Faustyna Kozłowska, Milena Olszewska, Łukasz Mamczarz, Marek Wietecki, Zbigniew Lewkowicz, Dariusz Niemczyn oraz Ryszard Bukański.

Prezesem gorzowskiego Startu jest Zbigniew Lewkowicz, który powiedział między innymi:  – Jesteśmy dowodem organizacji na to, że nie marnujemy budżetu, a każdy w Polsce identyfikuje Start Gorzów. Jesteśmy zaliczani do najlepszych klubów w Polsce. A dziś podczas sesji RM możemy zaprezentować naszych sportowców i ich medale, które tu dziś ze sobą mają.

Złoty medal w skoku w dal zdobyła Karolina Kucharczyk. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki  w liście gratulacyjnym między innymi napisał: – Zdobyty złoty medal jest najwyższym uhonorowaniem sukcesu, ale też dowodem determinacji, ciężkiej pracy, wielu lat wyrzeczeń! W imieniu swoim, przedstawicieli gorzowskiego środowiska sportowego oraz mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego składam serdeczne gratulacje oraz wyrażam ogromne uznanie za wszystkie Pani dotychczasowe sukcesy w sporcie, a zwłaszcza za reprezentowanie nas na międzynarodowej arenie sportowej – podkreślił prezydent miasta.

Milena Olszewska brązowa medalistka w łucznictwie, która tym razem w Paryżu medalu nie zdobyła, powiedziała, że bardzo sobie ceni i wszędzie chwali to, że gdy sportowcy wracają do Gorzowa z igrzysk czy paraolimpiady to zawsze mogą tu liczyć na powitanie i nie ważne czy wracamy z medalem czy bez, tak samo jesteśmy serdecznie witani. – I nie muszę się tłumaczyć co poszło nie tak – wyznała  Olszewska, dodając, że jednak czuła się rozczarowana swoim startem w Paryżu ale dalej będzie ćwiczyć i na pewno jeszcze przyniesie powód do dumy. Wsparcie kibiców było niesamowite, było to piękne doświadczenie. Ale miałam też pewne zwątpienie i musiałam siebie odbudować, więc podniesienie się z takiego problemu też zapamiętam – dodała paraolimpijka.

IMG_3367

– Mimo niepełnosprawności wznosicie się na wyżyny swoich umiejętności  i osiągacie znakomite wyniki sportowe. …. Wy wiecie, że to co się stało jest wynikiem waszego wielkiego wysiłku  i wieloletnich wyrzeczeń,  za to wszystko wam dziękuję – mówił do sportowców Robert Surowiec, przewodniczący Rady Miasta.

Przed rozpoczęciem sesji paraolimpijczycy  uczestniczyli w otwarciu wystawy pod hasłem: „Start! Pokonaj granice”, autorstwa grupy fotograficznej Azyl Art, działającej przy Inkluzywnej Pracowni Edukacji Artystycznej Miejskiego Centrum Kultury, pod kierunkiem Krzysztofa Grygiela, który wyznał, że wystawa jest efektem realizacji długoterminowego projektu poświęconemu gorzowskim sportowcom niepełnosprawnym.

IMG_3325IMG_3343IMG_3346

–  Niewątpliwą korzyścią, mam taką nadzieję, będzie duża liczba oglądających naszą wystawę, dzięki czemu uda nam się przybliżyć mieszkańcom Gorzowa sylwetki naszych utytułowanych sportowców niepełnosprawnych – powiedział Krzysztof Grygiel, przypominając, że ta wystawa była już latem prezentowana przy katedrze i obecnie pełni funkcję wystawy objazdowej.

Trener lekkoatletów Zbigniew Lewkowicz stwierdził, że uczestnicy Startu podejmują  wszelkie działania związane z promocją dokonań, celem  pokazania piękna sportu niepełnosprawnych.

– Kilka razy oglądałem tę wystawę przy katedrze i dostrzegałem w niej nie tylko sport ale także piękno życia codziennego. To co człowiek nie jest w stanie zobaczyć gołym okiem to może dostrzec w tych pracach. Chciałem bardzo podziękować dla twórców tego dzieła, którzy stworzyli gorzowski Start w takim wizerunku, jakiego nawet się nie spodziewaliśmy. Uczestniczyłem w wielu sesjach zdjęciowych, obserwowałem tysiące zdjęć, z których wybierano takie, aby powstało jedno dzieło z wielu ujęć. Bardzo mi się ta praca podoba.

– Reprezentacja Polski zdobyła na Igrzyskach Paraolimpijskich 23 medale: osiem złotych, sześć srebrnych i dziewięć brązowych. Z gorzowskiego Startu złoto w skoku w dal klasa T20 zdobyła Karolina Kucharczyk, srebrny krążek w pchnięciu kulą klasa F40 wywalczyła Renata Śliwińska, a brązowe medale zdobyli Lech Stoltman w pchnięciu kulą klasa F55 (był to zarazem 800. medal zdobyty w historii startów Polaków w letnich i zimowych igrzyskach paraolimpijskich) i Maciej Lepiato w skoku wzwyż klasa T64, który na tych Igrzyskach był chorążym reprezentacji Polski – można przeczytać na stronie Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

W spotkaniu ze sportowcami uczestniczyła między innymi wiceprezydent Gorzowa Wielkopolskiego Izabela Piotrowicz. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta miasta Jacka Wójcickiego, medaliści otrzymają  nagrody pieniężne w wysokości od 10 do 50 tys. zł.

85 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.