W GORZOWSKIM TEATRZE – WIECZÓR POŚWIĘCONY KS. WITOLDOWI ANDRZEJEWSKIEMU

KS. WASZef

Relacja Heleny Tobiasz

Prawie trzy godziny, przy pełnej widowni trwał wieczór teatralny poświęcony śp. ks. Witoldowi Andrzejewskiemu, zorganizowany 18 marca 2017 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy przez Stowarzyszenie Absolwentów Duszpasterstwa Akademickiego imienia właśnie ks. Witolda Andrzejewskiego.

W ten sposób absolwenci DA, jak o sobie mówią, upamiętnili zmarłego 30 stycznia 2015 r. ks. Andrzejewskiego zwanego przez nich „Szefem”, który w 1972 r. duszpasterstwo założył i prowadził przez wiele lat. Teatralny wieczór „Z sekretarzyka Szefa” składał się z dwóch części. W pierwszej części aktorzy gorzowskiego teatru: Artur Nełkowski, Jan Mierzyński i Mikołaj Kwiatkowski przedstawili misterium na motywach „Apokalipsy” św. Jana. Na drugą część złożyły się wspomnienia o „Szefie” przeplatane Jego wypowiedziami z archiwalnych nagrań i pieśniami z tamtych czasów. Wykonywali je wraz z widownią, siedzący na scenie absolwenci DA, tworząc tym samym sentymentalną scenografię.

Charyzmatycznego duszpasterza na tle różnych wydarzeń z lat 70. i dalszych wspominali: Leszek Wejchert, Marek Rutkowski, Krzysztof Piotrowiak, Grażyna Pytlak, Janusz Dreczka, ks. Zbigniew Samociak, Jan Palejczyk, Tadeusz Horbacz, Marek Robak. Wieczór zakończyły wypowiedzi dzieci absolwentów i tak jak przed laty, wspólne odśpiewanie na stojąco „Modlitwy” Bułata Okudżawy.

Tym wydarzeniem zarówno organizatorzy jak i wykonawcy, ale też bardzo liczna widownia udowodnili, że fenomen ks. Witolda Andrzejewskiego „Szefa” trwa nadal. Podniosłego nastroju nie zakłócił nawet głos Pani z widowni, która po spektaklu „Apokalipsa” zwróciła uwagę, że aktorzy posługują się Krzyżem jako rekwizytem z niedostatecznym szacunkiem. Taktowne przyjęcie zarzutu przez prowadzącego teatralny wieczór usatysfakcjonowało Panią z widowni i nostalgiczna, wspomnieniowa część przebiegała już bez zakłóceń.

Helena Tobiasz

2,748 total views, 3 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.