KLUB MCK „JEDYNKA” W NOWEJ SIEDZIBIE

Klub „Jedynka” Miejskiego Centrum Kultury jest już w nowej siedzibie, która mieści się u zbiegu ulic Chrobrego i 30 Stycznia w Gorzowie Wielkopolskim. Do tej pory znajdował się przy ul. Mieszka I.
Klubem od 2005 roku kieruje Władysława Staryszak.

DZIUNIA

Przychodzą tu osoby w różnym wieku czynnie spędzając czas na twórczym rozwoju. Działają  zespoły: kameralny „Sonata”, wokalno – instrumentalny „Serenada” oraz chór „Wrzosy”. Zespół śpiewaczy „Echo Kresów” prowadzi Zbigniew Raminiak, który zastąpił niedawno zmarłą instruktorkę muzyki Hannę Bednarczyk.

Zb. Raminiak1

Zespół mandolinowy „Plektron” prowadzi Anna Kamczyc ze Szkoły Podstawowej nr 1.
Tradycją są czerwcowe występy chóru „Wrzosy” u seniorów w Niemczech w Eberswalde. Współpraca zaowocowała corocznymi wyjazdami polsko-niemieckimi nad morze.

Osoby zainteresowane poezją mogą uczestniczyć w warsztatach literackich prowadzonych przez Ireneusza Krzysztofa Szmita.
Najbliższe spotkanie z poezją odbędzie się 19 stycznia, swoje wiersze przedstawi Krystyna Caban.

Koło Miłośników Żywego Słowa prowadzi Emilia Przybył, już od 19 stycznia w czasie ferii można się zgłaszać na zajęcia.Od niedawna swoje lokum znalazła tu także sekcja Wolontariatu Gorzowskiego.
Galerię prac malarskich i rzeźby przygotowuje twórca Augustyn Jagiełło. Wkrótce także ruszy galeria fotograficzna.
Koło rękodzieła artystycznego „Zręczne ręce” funkcjonuje pod kierunkiem Elżbiety Neuman.

El. Neuman, Augustyn Jagiełło, Michalina Januszkiewicz1

Fot. Od lewej Elżbieta Neuman, Augustyn Jagiełło, Michalina Januszkiewicz

Klub współpracuje od wielu lat z Kołem Dzieci Niepełnosprawnych z Drezdenka, którego opiekunem jest Ewa Mularczyk. Koło z Drezdenka przekazało Klubowi w darze kalendarze na rok  2016, na których znajdują się fotografie obrazków wykonanych haftem krzyżykowym. Przy tych pracach zaangażowani są instruktorzy ale także dzieci i ich rodzice. Jedno z ostatnich dziecięcych dzieł drezdeneckiego Koła – widok gorzowskiej katedry, zostanie wręczony nowemu biskupowi diecezji zielonogórsko – gorzowskiej Tadeuszowi Lityńskiemu.

Obrazek Dzieci z Drezdenka1

Działalność Klubu „Jedynka”, to także współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Klubem Turystyki Pieszej „Tramp”, prowadzonego przez Olę Błażejewską oraz z Przedszkolem „Tygryska Pietrka” z Gorzowa Wlkp. . Dzieci przychodzą do Klubu oglądać wystawy prac, natomiast seniorzy śpiewają im piosenki, a w czasie bożonarodzeniowym, kolędy.

 

5,740 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.