PAŁAC MOTYLI W STANIE MISSOURI

Moty55pala55Wabik55

Branson jest miastem w stanie Missouri, znajduje się w Górach Ozark. Jest popularnym miejscem dla wczasowiczów, uroki przyrody przyciągają tu gości ze wszystkich regionów kraju, którzy przybywają tu głównie samochodami lub autobusami. Podobno nie jest znane nowojorczykom i Kalifornijczykom, bo Amerykanie za wiele nie podróżują.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty w Butterfly Palace czyli Pałacu Motyli, położonego na wysokim wzgórzu, z którego doskonale widać panoramę okolicy.

Przygodę z motylami można przeżywać przez trzy dni. Przy rejestracji otrzymuje się żółtą  opaskę na rękę i jeśli w ciągu trzech dni jej się nie zdejmie, można wchodzić i zwiedzać bez opłaty.

Aby dotrzeć do celu, przeszliśmy kontrolę. Właściwie kontrolują tu wszędzie, gdzie jest większa liczba osób, oczywiście robią to z uśmiechem. Motylki siadają na flakonikach z wabiącą cieczą, czasem na głowie i na  rękach. W pomieszczeniu jest ciepło i czuje się sporo wilgoci, wszystko po to by motyle czuły się jak najlepiej a jest ich tam naprawdę dużo.

Po zakończeniu wędrówki, ponownie kontrola, tym razem chodzi o to, czy przypadkiem na drugą stronę nie wybiera się jakiś motyl. Strażnik sprawdza wychodzących dość pobieżnie, natomiast po otwarciu drzwi do pomieszczenia w formie windy czuje się silny powiew wiatru, więc gdyby nawet motyl gdzieś w zakamarku ubrania się skrył, to wiatr uniósłby go tak, że byłby widoczny. Z nami żaden się nie zdecydował na opuszczenie lokum.

1,035 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.