KOPERTA ŻYCIA

SZPI

Na zdj. Robert Surowiec – wiceprezes gorzowskiego szpitala, dr n. med. Sybilla Brzozowska i Barbara Wierzbicka-Gałgańska

Koperta życia to akcja propagowana przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. i Urząd Miasta, skierowana do osób starszych, chorych i samotnych. Jednocześnie jest to dokument zawierający podstawowe dane o pacjencie, który należy umieścić w lodówce.

Kopertę należy umieścić w lodówce, a naklejkę informującą o tym, że tam się znajduje, przykleić na drzwiach lodówki. Otrzymać je można w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w punkcie informacyjnym szpitala (w holu głównym),  Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej 26, I piętro, pok. nr 6 oraz w Urzędzie Miasta w  Sali Obsługi Klienta, stanowisko nr 12.

W dokumencie należy wpisać: nazwisko i imię, wykaz przyjmowanych leków, informacje o alergiach,  numer PESEL, a także dane kontaktowe do najbliższych, wszystko po to, by medykom  ułatwić możliwość ratowania ludzkiego życia.

-Te koperty naprawdę mogą pomóc uratować życie. W chwili zagrożenia życia czas ma niebagatelne znaczenie. Liczy się każda minuta, a nawet sekunda. Wiedząc jakie lekki przyjmuje pacjent, a na co jest uczulony, możemy tej pomocy udzielić szybciej, i nie musimy zgadywać. Dając sobie, a przede wszystkim pacjentowi szansę na uratowanie – wyjaśnia dr n. med. Sybilla Brzozowska, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

– Nas seniorów jest w Gorzowie spora grupa. Prawie 30 tysięcy. Część z nas żyje samotnie, inni mają rodziny, ale te mieszkają daleko i nie mogą sprawować takiej opieki nad osobą starszą jak byśmy sobie mogli tego życzyć. Koperty życia mają być kopalnią wiedzy o każdym z nas – mówiła Barbara Wierzbicka-Gałgańska z Gorzowskiej Rady Seniorów.

 

869 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.