VI FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA – ZAPOWIEDŹ

FIL

Po raz szósty odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. Koncerty pod hasłem „Klasyka współczesności” odbywać się będą od 13 do 20 października w Filharmonii Gorzowskiej.

Na rozpoczęcie festiwalu zaprezentowane zostaną dzieła Karola Szymanowskiego i Grażyny Bacewicz oraz Igora Strawińskiego. Gościem specjalnym koncertu inauguracyjnego będzie wybitny  pianista  Piotr Paleczny, który z towarzyszeniem filharmoników gorzowskich wykona IV Symfonię koncertującą Karola Szymanowskiego.

W programie znajdą się kompozycje najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej – Hansa Zimmera, Johna Williamsa czy Jamesa Hornera. Oprócz tematów i motywów z  filmów: Gladiator, Piraci z Karaibów, Harry Potter czy Avatar, znajdzie się także muzyka z Draculi  napisana przez patrona Festiwalu Wojciecha Kilara.

Trzecie z festiwalowych wydarzeń, dedykowane będzie muzyce perkusyjnej. Klasyczne, urzekające harmonią, energetyczne rytmy, bogate instrumentarium, perkusiści grający na zapalniczkach i kubkach ze Starbucksa oraz taniec, śpiew i beatbox to tylko skrótowa zapowiedź projektu Drums-2-Dance.

392 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.