MARCIN KYDRYŃSKI POPROWADZI KARNAWAŁOWĄ GALĘ W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

gala 11-12.01,2019

Urszula Śliwińska informuje:

Wyjątkowe koncerty karnawałowe z Ameryką lat 20. i 30. w roli głównej – to propozycja w styczniowym repertuarze Filharmonii Gorzowskiej. Podczas „Gali Gershwinowskiej”, którą poprowadzi znany dziennikarz muzyczny i kompozytor, Marcin Kydyński, usłyszymy takie przeboje jak „Amerykanin w Paryżu”, czy „Błękitna Rapsodia”. Na fortepianie zagra znany gorzowskiej publiczności znakomity Filip Wojciechowski.

Koncerty karnawałowe to co roku wielkie muzyczne wydarzenie w Filharmonii Gorzowskiej. Tym razem instytucja przygotowała aż trzy koncerty. 11 stycznia o godzinie 19, zaś 12 stycznia dwa wydarzenia – o godzinie 16 i 19. Wszystkie poprowadzi doskonale znany dziennikarz muzyczny, producent, kompozytor, podróżnik i fotograf – Marcin Kydryński.

W programie muzyczna podróż do Ameryki lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku i spotkanie z jej największym kronikarzem – George’em Gershwinem. Ten charyzmatyczny twórca sam określił swoją muzykę mianem „muzycznego kalejdoskopu Ameryki, w którym mieszają się rasy i narodowości, blues i wielkomiejskie szaleństwo”. Na program koncertu złożą się jego cztery kompozycje.

Najpopularniejsza z nich Błękitna rapsodia napisana została  we współpracy z wielkim jazzmanem Paulem Whitemanem. Utwór łączy najlepsze elementy tradycji jazzowej z europejskim stylem muzyki klasycznej. To po jego wykonaniu Gershwin stał się gwiazdą światowego formatu.

To, że sukces ten nie był przypadkowy, udowodnił niecały rok później, pisząc Koncert fortepianowy F-dur. Znajdziemy w nim kolorową mozaikę chwytliwych melodii łączących elementy jazzu, neoklasycystycznej muzyki amerykańskiej oraz europejskiego romantyzmu.

Kolejne legendarne dzieło Gershwina – Amerykanin w Paryżu,  spotkało się z wielkim aplauzem publiczności, zachwyconej przede wszystkim sposobem odmalowania przechadzającego się ulicami Paryża Amerykanina oraz oddaniem klimatu tamtejszych ulic (słynne klaksony).

Program gali uzupełni  suita instrumentalna Porgy and Bess, napisana w oparciu o muzykę do opery pod tym samym tytułem.

Całość dopełnią komentarze i opowieści Marcina Kydryńskiego. Na scenie wystąpi Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Jacka Kraszewskiego. Na fortepianie w roli solisty usłyszymy znakomitego Filipa Wojciechowskiego. Bilety w cenie od 45zł do 70zł można nabyć w kasie Filharmonii lub online.

 

 

242 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.