SPOTKANIA AUTORÓW I WYDAWCÓW PUBLIKACJI REGIONALNYCH

b

Relacja WiMBP:

https://www.wimbp.gorzow.pl/spotkania-autorow-i-wydawcow-publikacji-regionalnych/

Foto ze strony WiMBP

Informuje Grażyna Kostkiewicz-Górska z Działu Zbiorów Regionalnych WiMBP im. Zbigniewa Herberta

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na Spotkania Autorów i Wydawców Publikacji Regionalnych, które odbędą się 8 lutego 2019 r. od godz. 1200 – 1600 w gmachu WiMBP przy ul. Sikorskiego 107 (wejście od ul. Kosynierów Gdyńskich).

 Jak co roku do udziału w Spotkaniu zaprosiliśmy autorów i wydawców regionalnych oraz tych wszystkich, którzy chcieliby przybliżyć swoją działalność regionalną w mijającym roku. Zaproszenie skierowaliśmy także do instytucji kultury, uczelni wyższych, muzeów, organizacji, towarzystw i stowarzyszeń działających na rzecz propagowania wiedzy o regionie.

Prezentację wydawnictw rozpocznie dyskusja na temat przyszłości badań i wydawnictw regionalnych, do której zaprosiliśmy cenionych naukowców, zajmujących się Ziemiami Zachodnimi: dr. hab. Marcelego Tureczka, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego, dr. hab. Radosława Skryckiego, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, ks. dr. hab. Roberta R. Kufla, dyrektora Archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze, dr. hab. Grzegorza Podrucznego, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, dr. Pawła Migdalskiego z Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczestnicy dyskusji podejmą kilka ważnych tematów m.in. Jak Konstytucja dla Nauki wpłynie na badania regionalne i wydawnictwa regionalne? Jak powinna wyglądać współpraca między naukowcami a regionalistami? Czy potrzebujemy instytucjonalizacji badań regionalnych? Czy regionalizmem w ogóle powinny zajmować się uczelnie?

Prezentację autorów i wydawnictw poprowadzi Pan Zbigniew Czarnuch, historyk i regionalista, inicjator i wieloletni organizator Spotkań.

Tradycyjnie, na wszystkich chętnych w holu głównym biblioteki będą także czekać stoiska z książkami regionalnymi do nabycia w atrakcyjnych cenach.

Program spotkania:

12.00 – 13.30 Dyskusja nad przyszłością badań i wydawnictw regionalnych

13.30 – 15.00 Prezentacja autorów i wydawnictw – prowadzenie: Zbigniew Czarnuch

12.00 – 16.00 Kiermasz książek i wydawnictw regionalnych – hol biblioteki

ZAPRASZAM

http://wandamilewska.pl/?p=6323

 

113 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.