„kiedyś jedna pani mnie strasznie naciskała, żebym zagrał w jej filmie, a ja się od niej opędzałem, ponieważ w scenariuszu, dosłownie w każdej mojej kwestii pojawiały się koszmarne przekleństwa. Pani ta tłumaczyła mi: „Panie Wiesiu, to przecież samo życie!”. A ja uważam, że jeśli rzeczywiście takie jest „samo życie”, to tym bardziej nie należy go powielać na scenie czy ekranie. Nie wolno iść na łatwiznę, a tym bardziej na wulgarność, choćby się zdawało, że właśnie na to jest społeczne zapotrzebowanie” – mówi Wiesław Gołas w książce „Gołas” autorstwa Agnieszki Gołas.
Wiesław Gołas – Jest uznawany za jednego z najlepszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. Urodził się 4 października 1930 roku w Kielcach. W czasie wojny, jeszcze jako dziecko był członkiem ruchu oporu i więzionym przez gestapo żołnierzem AK.
Ryszard Nawrocki – o Wiesławie Gołasie, także z tej samej książki: – Wyczulony jest na wulgaryzmy. Nie akceptuje żadnych wulgarnych gestów i słów wypowiedzianych publicznie. Nie znosi tego i słusznie. Tak samo było z Dejmkiem, którego niewyszukany język wszyscy znali. Jdnak, kiedy ktoś odezwał się nieparlamentarnie na scenie, Dejmek nie mógł tego ścierpieć. Jedna z koleżanek wyleciała za to z teatru.
1,431 total views, 1 views today
[0]
0.00 zł Zobacz