PRZEDSZKOLE W SZPITALU

SZPSZPITAL

Rzecznik prasowy szpitala Agnieszka Wiśniewska – informuje.

Pierwszy tydzień przedszkolnego pogotowia za nami. Zamknięte szkoły i przedszkola. To sytuacja, z którą w ostatnich dniach dotknęła wiele osób, także pracowników największego w regionie szpitala. Dla wielu rodziców trwający od tygodnia strajk nauczycieli wywołał lawinę kłopotów i trudnych do rozwiązania problemów związanych z zapewnieniem opieki nad dziećmi. Dlatego Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników lecznicy utworzył tzw. pogotowie przedszkolne. Oferta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. W zajęciach codziennie uczestniczy ok. 20 dzieci.

Na czas strajku nauczycieli sala konferencyjna szpitala została zmieniona w strefę bezpiecznych zabaw dla dzieci. Pojawiła się wykładzina, basen z piłkami, ślizgawka, klocki, piankowe puzzle, bujane koniki, książeczki, kolorowanki i kredki.

Jest też strefa relaksu i jadalna. W trakcie pobytu dzieci w przedszkolnym pogotowiu animatorzy zapewniają im mnóstwo zabaw i atrakcji. Są zwierzątka i kwiaty z balonów, tatuaże i tor przeszkód. W środę dzieci były na spacerze podczas którego samodzielnie robiły ogromne bańki mydlane i skorzystały z niepowtarzalnej okazji do przyjrzenia się z bliska śmigłowcowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzieci są zachwycone. Rodzice też.

– To świetny pomysł. Dzieci mają mnóstwo wrażeń. Na czas strajku musiałabym wziąć wolne, a tak mogę spokojnie pracować, a córka jest pod dobrą opieką – mówi mama Zuzi. Tata Igora dodaje, że syn słysząc o wyjściu do przedszkola tylko upewnia się czy aby na pewno do tego szpitalnego. – Jeśli słyszy odpowiedź twierdzącą nawet sam się ubiera, a zazwyczaj trudno go to tego namówić.

Szpital zapewnia dzieciom opiekę od godz. 7.00 do 16.00. Przedszkolne pogotowie w szpitalu jest bezpłatne. Najmłodsze dziecko zapisane na zajęcia ma 3 lata, najstarsze 10.

164 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.